Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz gordonfreemN #17169 üzenetére

    A kérdésedre a válasz benne van a kérdésedben, azaz "23W az átlag netezés közben gyári beállításokkal ".
    Én az MSI AB használom már a tatárjárás óta a VGA alulfeszelésre, azon is 5 profilt létrehozva, és soha nem a gyári beállítást, ami túlfeszel. Az alapértelmezett az 1.-es profil, ami így néz ki:

    Tehát 0,825 V-hoz, 1755 Mhz rendelve, a memória órajel, + 500. Ezzel tudom elérni azt, hogy amit a HWinfo-s kép is mutatott, hogy kb. 5 óra folyamatos géphasználat(csak netezés + pár You Tube videó) mellett, az átlagfogyasztás bőven a 10 Watt alatt marad, és ahogy szintén a HWinfo-s képen is látszik, a 3 db venti meg se mozdult ez idő alatt, mert kellően hűvös a kártya.
    Még azt is hozzátenném egyébként, hogy ez az 1.-es profillal játszani is bőven tudok(1440-en) bizonyos játékokkal, mert pl. a PUBG-ot ezzel használom, és ott átlagban, messze nem Low beállításokkal, megvan a 150-160 körüli fps. A 0.1 fps szám már nem annyira mutat jól, de abban a jelenlegi procim a ludas alapvetően.
    A VGA igényesebb játékoknál, mint pl. Cyberpunk 2077, BF 2042, stb. ott ez a maximum, azaz 0.925V/1980 MHz:

    Ezzel a profillal is, bőven a kártya 220 Watt-os max fogyasztása alatt tudom tartani a tényleges fogyasztást, ami úgy kb. 180-190 Watt szokott lenni.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák