Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Éljen. :DDD

    Bár biztos nem lesz ilyen kártyám, meg már engem az sem érint, ha miatta olcsóbb lesz a GTX 980, de azért jónak néz ki a specifikációk alapján. Biztos akad pár anyagilag jól eleresztett játékőrült itt a PH!-n, akik már alig várják, hogy megjelenjen. :)

    Kíváncsi vagyok, mi lesz rá az AMD válasza. Az elmúlt években szimpatikusabbak voltak a pirosak, de az nVidia a Maxwellel magasra tette a lécet, a GM 204 pedig ezt is überelte mind fogyasztás, mind melegedés, mind pedig teljesítmény tekintetében. Ezért vettem 7 év után újra nVidia kártyát. :K ;)

    Sok sikert mindkettőnek, drukkolok, hogy kialakuljon egy egészséges árverseny a két cég között, amiből esetleg majd a következő VGA-cserénél mi is profitálhatunk. Mondjuk úgy 3-4 év múlva. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Valóban jónak néz ki a kártya az eddigiek alapján, de még ha mindenáron akarnék is egyet, én mindenképp megvárnám belőle az egyedi hűtéssel ellátott darabokat, nem ugranék neki az első referenciáknak. Azt már a GTX 980 esetén is láttuk, hogy ezek a gyári hűtések nem nyújtanak kiemelkedő teljesítményt, viszont a később megjelenő custom példányok sokkal halkabbak, hűvösebbek, ennek köszönhetően jobban is lehet őket tuningolni. Mondjuk én nem szoktam, de számomra a csendes működés mellett a fogyasztás is nagyon fontos.

    Mindent összevetve: Szerintem nem éri meg sűrűn cserélgetni a VGA-t, még akkor sem, ha megtehetjük. Kivételt képeznek persze azok a generációk, melyek tényleg jól sikerülnek - én is ezért vettem a GTX 980-at, pedig az R9 280X is elég lett volna még egy darabig, de ez annyira jó lett mind teljesítmény, mind fogyasztás terén, hogy megérte váltanom, akkor is, ha most egy évig fogom fizetni a részleteit... :P

    Mindenesetre kíváncsian várom az első konkrét tapasztalatokat a Titan X-el kapcsolatban, még ha engem nem is érint a kártya megjelenése. Mindent bele. ;)

    [ Módosította: jones965 ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz daveoff #56 üzenetére

    Én ugyan nem várok, mostantól négy évig elleszek a GTX 980-al... :K

    MOD: Így meg pláne nem, ebben az esetben valóban nem látom értelmét ennek a kártyának. Hacsak valaki nem rak rá önerőből egyedi vízhűtést. Ilyen forrón és hangosan én nem tenném be a gépbe, akármilyen gyors is.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Asbee #104 üzenetére

    Szépen világítanak a memóriák a kártyán... :DDD

    Egyébként ez kezd ahhoz hasonlítani, amikor az AMD bejelentette az R9-es szériát és mindenki le volt döbbenve, hogy 100°C körüli hőmersékletre tervezték a GPU-t. Úgyhogy, amennyiben a GM200 kapcsán is nagyjából erre számítottak - főleg, hogy tudták, milyen a referencia hűtés hatásfoka -, nem valószínű, hogy a kártyának baja lesz tőle.

    Ennek ellenére én tuti nem vennék ilyen kártyát - ártól függetlenül -, amelyik 100°C körüli üzemi hőmérsékleten ketyeg, mert egyszerűen nem bírnám elviselni, ha ilyen meleg. Amiatt aggódnék folyton, hogy mi fog tönkremenni benne / körülötte, annak ellenére is, hogy tudnám, ezeket így tervezték. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz rambustibi #408 üzenetére

    Ez igen, gratulálok. :C

    Megértem, mit érzel, én sem sokat aludtam aznap este, amikor a srác hívott, hogy másnap mehetek a GTX 980-ért... :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák