Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeathAdder

    veterán

    Üdv :)

    A monitorom topikjából (LG 34UC79G - 144Hz - 2560x1080) jövök, a problémám minden bizonnyal nv driver eredetű.

    Szóval ma eladtam az gtx1070 videókártyámat és ideiglenesen egy gts250-et pattintottam be.

    Azt egy gyári DP kábellel használtam, ezen a karin viszont HDMI van csak, így gyári HDMI kábellel csatlakoztattam, de egyrészt a kép valami borzalom, másrészt valamiért a 16:9 szét van húzva a 21:9-re, hogy teljes kijelzőn legyen a kép, így filmet vagy akármit nézek az alapból szét van húzva.

    NV driverben azt írja hogy a monitor natív felbontása 1024x768 (és ez mehet 120-hertzen) és a maximális felbontás amire beállíthatom az pedig 1920x1080 és 60 hz :F a többi felbontáson meg ilyen 25-30 hertz a maximum. És a színek is borzalmasak, hiába teszem RGB-re vagy ycbcr444-re..

    Azóta rájöttem, hogy van olyan opció nv driverben, hogy egyedi felbontást adjak meg. Nos megadtam a 2560x1080-at (ezen már lényegesen jobb a kép), de csak 75 hz-es lehet, ha 100-ra teszem akkor már fekete a kép, és hol van még a 144.. ¯\_(ツ)_/¯

    Ezzel ugye lehet valamit kezdeni? :) nem értem miért hiszi 1024x768-nak a monitorom natív felbontását, és hogy miért kell így farigcsálni..

    Korábbi drivert DDU-val töröltem, és a legfrissebb kártyát támogató drivert (342.01) tettem fel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák