Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yxcv

    tag

    Sziasztok!

    Fujitsu Lifebook A530 (2011. nyarán lett véve)

    Hiba:
    Kb 1,5 hónappal ezelőtt hozott egy olyan hibát, hogy mikor újratelepítettem a win7-et, és rakosgattam vissza a progikat, egyszercsak lefagyott az egész és mikor újraindítottam, semmit sem jelzett a kijelző. Nem is pörgött fel, és a winyo ledje is csak a bekapcsolást követő pár mp-ig világított, aztán kialudt és maradt a nagy sötétség. Elküldettük márkaszervizbe, LCD panelcsere megtörtént, bár én inkább alaplapra gyanakodtam. Bekapcsoltuk az üzletben, működött minden, hazahozom, rádugom áramra, bekapcsolom, rendesen betölt, és mikor indítanék valamit, megint kifagy. Bekapcsolás után megint a fekete képernyő, nem csinált semmit. Megint bolt, megint fel márkaszervizbe, ahol most az alaplapot cserélték. Tegnap visszakaptam végre a gépet, és bekapcsolom, minden jól betölt, megint kattintanék valamire, és lefagy. Bekapcsolás után ismét a nagy semmi, a nagy feketeség.

    Javítás:
    -először LCD panelcsere (nem tudom, mi gond lett volna ezzel amúgy)
    -másodjára alaplapcsere
    -mindkettő garanciálisan, és mindkettő a Serco Informatikai Kft.-nél

    Konklúzió:
    Kezd nagyon bosszantó lenni, hogy már kétszer megjárta a szervizt, és megint ugyanazt a hibát hozta. Nem tudom elképzelni, mi lehet a baj, mert akárhányszor visszajött a szervizből, bebootolt, elindult rendesen a gép. Tehát valami csak "csináltak" vele, mert én most bekapcsolhatnám 50x is, csak a nagy feketeség fogadna.

    Valaki találkozott már ilyennel?

  • yxcv

    tag

    válasz yxcv #11085 üzenetére

    Idő közben annyi változott, hogy valószínűleg rájöttem, miért indult a szervizelés után rendesen.
    Kivettem az akksit, és csak áramról indítottam. Rendesen bootolt, mindent betöltött, még filmet is el tudtam indítani, majd megint kifagyott pár perc után, és azóta ugyanúgy a nagy semmi jön minden bekapcsolás után. Powerled világít ugyanúgy, HDD ledje pár mp-ig, aztán kialszik.

    Fogalmam sincs, ez mit befolyásol... :F

  • yxcv

    tag

    válasz sajmon8282 #11087 üzenetére

    Most visszatettem az akksit, és csak arról ment de pár perc működés után ugyanúgy lefagyott, és utána jött a sötétség bekapcsolás után. Szóval nincs köze a töltőhöz.
    Viszont az akksi ki-bemozgatásával képes vagyok bebootoltatni a laptopot és pár percig működik is minden, mielőtt lefagyna és utána sötétséggel indulna újra.

  • yxcv

    tag

    Sziasztok!

    Az én problémám a következő lenne:

    - A lassan 3 éve vásárolt
    - ASUS K52JE típusú laptopom
    - kb 2 hete hoz egy hibát, ami a következő:
    - eddig azt vettem csak észre, hogy ha békén hagytam a gépet, akkor elkezdett a kijelző bal oldala rózsaszínes árnyalatú lenni, de ahogy megmozdítottam az egeret vagy valamit megnyomtam, rögtön visszaállt a normális színekre. Ahogy teltek a napok, egyre erősebb rózsaszínes árnyalatot vett fel, ha nem nyúltam a géphez. Most már azt vettem észre, hogy ha dolgozok a gépen, már akkor is egy alap rózsaszínes árnyalat megmarad a bal oldalán, és mintha a jobb oldalán inkább kékesebb lenne. Nem szembetűnő annyira, de úgy látható, ha pl valami egyszínűt mozgatok a képernyőn, akkor látni a színbeli különbséget. Szerintetek mi lehet a probléma? És szervizelése mekkora költség lenne?
    (Gondoltam arra, hogy külön monitoron is megnézem, de jelenleg nem megoldható.)

    Köszi a válaszokat előre is!

  • yxcv

    tag

    Sziasztok!

    2 hónapja vásároltam egy Dell Vostro 3568 notebook-ot (Intel HD graphics 620 integrált videókártyával, előtelepített 64 bites windows 10 home-mal, i5-7200U processzorral, 8GB DDR4 memóriával, 256 GB SSD-vel), és nem emlékszem pontosan, hogy a legelejétől jelentkezett-e ez a probléma, de úgy bő 1 hónapja biztosan fennáll.
    A hiba lényegében az, hogy:
    - teljesen random időközönként és sűrűséggel "villan" egyet a notebook kijelzője
    - van, hogy a teljes képernyőn látom, de az utóbbi időben volt néhányszor, hogy csak a kijelző alsó felében láttam
    - van, hogy 1,5 óráig nem jön elő, máskor akár percenként is produkálja párszor, aztán megint sokáig nem
    - ha van monitor is rákötve, ott a képen nem jelentkezik ez, csak a notebook kijelzőjén
    - akksiról vagy hálózati kábellel ugyanúgy előfordul
    - csökkentett módban ugyanúgy jelentkezik

    Neten keresgéltem megoldásokat, és ezeken már túl vagyok:
    - csökkentett módban videókártya driver uninstall után először a windows 10 által talált drivert tettem fel
    - csökkentett módban videókártya driver uninstall után én kerestem meg a gyártó honlapján a legfrissebb drivert
    - youtube videó alapján msconfig-ban leállítottam a Problémajelentések és megoldások vezérlőpult támogatása és Windows bejelentései szolgáltatás nevű szolgáltatásokat (youtube: How to fix windows 10 flashing, flickering screen issue. - Tech Lab)
    - lehet, hogy felesleges volt, de nézegettem, és feladatkezelőben GPU-nál semmi rendellenest nem láttam

    Pontosan azért döntöttem emellett a típus mellett, mert a céges laptopom is pont ilyen és az elmúlt 1 évben azzal nem tapasztaltam semmi problémát, pláne nem ehhez hasonlót. (Az is volt itthon ugyanide bedugva, ugyanerre a monitorra rákötve, de mindig tökéletesen működött.)

    Én most már csak valami fizikaira tudok gondolni, de most az ünnepekre nem szívesen adnám le a laptopom. :U Azért is kérdezem meg itt, hátha valaki találkozott már ilyennel, de ha nem sikerül megoldani, akkor év elején sajnos le kell adnom. Bár már az is jó lenne, ha tudnám, mire számítsak, mi is romlott el benne.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • yxcv

    tag

    válasz orosziem81 #16631 üzenetére

    Szia!
    Az eladás oka biztosan nem ez volt, hiszen teljesen hivatalos üzletből (laptopszalon) teljes áron vásároltam teljes garanciával. Gondoltam már rá, hogy csinálok videót róla, de amikor rákészültem, akkor természetesen nem hozta a a hibát. Amikor pedig nem készülök rá, persze hogy sokszor villan (mint ma reggel indulás előtt is).
    Igyekszem rögzíteni, mert ha le is adom szervizbe, lehet, hogy pont ott se fogja ezt produkálni. Amúgy lényegében olyan, mintha elsötétülne, majd felvillanna a képernyő, de az ikonok például nem "töltődnek be" újra. Mármint láttam olyan videót erről, ahol az ikonok is egy pillanatra eltűntek az asztalról, aztán mintha szépen sorban ismét megjelentek volna, mintha "visszatöltené" az asztalt. Nálam konkrétan a kép villan, de mindenképpen próbálom felvenni.

Új hozzászólás Aktív témák