Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz ixes #11671 üzenetére

    Mit ért az alatt, hogy elkényelmesedne a kapcsolatotok?

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • orbano

    félisten

    válasz ixes #11671 üzenetére

    Szerintem kérd meg, hogy fejtse ki az álláspontját. Beszélgessetek erről. Sokat. Valószínűleg ez ilyen mellébeszélés dolog, lehet fél a házasságtól, vagy elbizonytalanodott, vagy bármi. De ha nem kommunikáljátok le, előbb utóbb tovább nő a feszkó...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz ixes #11678 üzenetére

    Te vagy itt, beszéljünk Rólad.
    Neked miért fontos a házasság, ha csak egy papír, és nem ezen múlik? Mit jelent Neked, ha úgyis a társad, ha nema feleséged? Miért olyan tüske ez Neked?

    Az, hogy neki rendbe kell tennie magában a házassággal szembeni ellenállását - s ebben Te nem fogsz tudni segíteni neki -, az külön történet.
    Fontosabb az, hogy Neked jelenleg miért tüske mindez!

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Viszlát

    addikt

    válasz ixes #11678 üzenetére

    Érdekes ez a "folyamatosan tűz kell, hogy égjen az élettársi kapcsolatban" hozzáállás, ezt még nem hallottam. Amúgy nagyon szép gondolat, de valahogy azért nekem mégiscsak az köszön vissza, hogy egy élettársi kapcsolatból seperc alatt ki lehet lépni, míg a házasság jelent némi kötöttséget, köteléket. Persze nem ismerem az élettársad, nem tudom, mennyire felelősségvállaló típus, de többnyire az emberek mindenfélére fogva emiatt tartózkodnak a házasságtól.

    Megmondom őszintén, hogy már csak azért is gyanús a dolog, mert nem belső okokra hivatkozik, hanem más kapcsolatokra alapozza a döntését. Kérdem én, mi köze van akárki elromlott házasságának a ti kapcsolatotokhoz? Az égadta világon semmi... Egyébként maximálisan megértem, hogy neked ez tüske, már csak azért is, mert már IGEN-t mondott a hölgyemény.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz ixes #11681 üzenetére

    Oké, alap. De miért? Honnan jön ez, hogy "legyen a feleségem"? Mert ebben nagyon sok olyan dolog benne lehet, amitől ő mondjuk tudattalanul félhet. Lehet, nem is saját magától fél, hogy elkényelmesedik, hanem Tőled fél, hogy elkényelmesedsz, és egy csomó olyan dolgot megengedsz majd magadnak, amiket eddig nem mertél megengedni, mert attól tartottál, hogy azzal elveszíted Őt. Egy csomó ilyen kimondatlan félelem, és tudattalan megérzés motiválhat valakit abban, hogy ne merjen túlságosan is elköteleződni. Mert az nagyon sokat elárul, hogy gyereket szeretne Tőled, de nem akar mégsem a feleséged lenni. Ez valami olyasmit jelent számomra, hogy azzal van baja, ahogyan Te a házasságot látod, és ez összerímel azzal, amitől ő tudattalanul fél, és amire példaként felhozza az elromlott házasságokat ürügyként. Szerintem amit ürügyként megnevez, hogy fél tőle, nem az az igazi ok. Az igazi ok a kettőtök közötti helyzetben gyökerezik. Van egy olyan tudattalan félelme Veled kapcsolatban, amitől tart, hogy ha a felelséged lesz, kibújik a szög a zsákból...

    Egyébként, maga az elvárás az valahol elfogadható, és természetes. De nem mindegy, miből ered, és nem mindegy, hogy mit is jelent egészen pontosan, lélektanilag az a fogalom, hogy házasság, feleségem, férjem...

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • iXuf

    tag

    válasz ixes #11682 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a házasságból sokkal nehezebb lenne "kiugrani" mint az élettársi kapcsolatból. A leírásod alapján úgy érzem, hogy a házasság részedről egyfajta társadalmi elvárásoknak való megfelelést jelent...A barátnődnek mi a véleménye magáról a házasságól? Akar e egyáltalán valaha is házasságban élni? Ki mit ért házasodás alatt (beugratok az anyagkönyvvezetőhöz, két tanú és kész vagy vendégsereg, fehér fátyol, stb.)?

  • Viszlát

    addikt

    válasz ixes #11682 üzenetére

    Ha jól értem, 4 éves kapcsolat után mondott igen-t neked, vagyis nem lehet azt mondani, hogy az első szerelmes hónapok tudattalan elvakultsága miatt csúszott csak ki a száján... A házasság sokmindent jelenthet, tőletek is függ, mivel töltitek meg. Igazából patthelyzet, mert az sem leányálom, ha csakis a te vágyad miatt megy bele. Viszont én elvárnám tőle, hogy fogalmazza meg őszintén miért ódzkodik és ne ilyen átlátszó dolgokkal jöjjön (már csak némi válási statisztika hiányozna)...

    Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy pontosan ezért nem tartom jó dolognak a házasság előtti együttélést. Már ez is ilyen nekem biztositék kell és ha beválik, akkor talán elkötelezem magam szagú dolog. Vagyis mindenféle kötelezettség nélkül összekötöm az életem valakivel, de csak addig, amíg nekem kényelmes. Jómagam nem fogok összeköltözni az áldozattal esküvő előtt... :)

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz ixes #11684 üzenetére

    Amit írtál a révbe érésről, ezt tökéletesen átérzem, hogy mit jelent mind Számodra, mind lélektanilag. Pontosan ez a helyzet aztzal, ha társra lelsz: Haza érkezel. De ha ezt nem Ő nem éli meg, nem érzi át, akkor nincs meg benne annak az élménye, hogy beérett, hogy Teljes volna. valami hiányzik, és ennek a hajtóerejét még most érzi. Az anyaság gondolatában talán tudattalanul észlel egy ilyen Beérés-állapotot, de szerintem sejti, hogy ez nem az a fajta belső alkímiai Teljesség, amiben egy házasság, az esküvő jelenteni a dolog mekoronázását. A menyasszonyi fátyol és koszorú egy nő számára annak szimbóluma, hogy ami volt, átalakult, és beért, beérkezett, megérett nőként, és Nőként, s innen az anyaság áldottsága már a kiteljesedés, a kibontakozás fázisa.
    Minden nőnél más és más a ritmus a beérési körben. Ahol egy nő nem a házasságban látja a révbe érezést, de akar gyermeket, ott valami hiányzik még a Teljes Nő állapotból. S a barátnőd valahol jól észleli, hogy az anyaság kontra házasság nem versenytársak, hanem független dolgok. Mindenféleképpen valamit le kell rendeznetek egymás között a férfi-nő viszonylatokban, mert én ebben látom a legfőbb, mélyebb okokat. Utána már részletkérdés mind a házasság, mind a gyermekvállalás. Az előbbi formalitás, az utóbbi meg nem kérdés.

    Viszlát: Pedig lakva ismerszik meg az ember. Én nagyon is tanácsolom a házasság előtti együttélést, és sok-sok erőpróbán való közös megküzdést. Két embert ne egy papír tartson össze, hanem az igazi elköteleződés. Akár tudatos, akár érzelmi alapú. Az a legjobb, ha mindkettő. S én amondó vagyok, aki nem áll ki ilyen próbákat, annak jobb is, ha elbúcsúzik, és elmegy. Nekem olyan házastársra nem lenne szükségem, aki a papír adta nehézségek miatt tart csak ki. Az kényszer, és nem elköteleződés. Az kalitka, nem pedig szabad akaratból hozott döntés. Az rablánc, nem pedig összetartozás.

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Viszlát

    addikt

    válasz ixes #11693 üzenetére

    Nem gondolom, hogy a helyzet megoldása a Te kezedben van. Mint korábban irtam elvárható tőle egy értelmes érvelés....

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz ixes #11693 üzenetére

    Hát, most talán furán hangzik, de ahogy kiveszem a karaktered nem egy macsó típus. Nem kell annyit lelkizni sem, mert az is okozhat kontrasztos férfi-nő egyensúly eltolódást.
    Legyél romantikus, de legyél határozott, és macsó is kicsit. Legyél kedves, figyelmes, és érzékeny, de maradj határozott, és eltökélt is. Legyen egy kicsi "Isten-komplexusod", hogy ez a nő a tiéd, akkor is, ha nem megy Hozzád feleségül, mert Te vagy a "tökéletes férfi" a számára. Higgy jobban magadban, és kettőtökben, anélkül, hogy a papír bizonyosságába kapaszkodnál. Van egy olyan megérzésem, hogy ha nem ragaszkodsz az esküvőhöz, és nem nyaggatod vele, sokkal hamarabb elköteleződik. Ha Te hiszel magadban és kettőtökben rendületlenül, akkor neki is könnyebb lesz majd. Neked nem kell mást tenned, mint ezt a hitet megerősíteni és táplálni, és függetleníteni a házassági köteléktől. Azt éreztesd vele, hogy a szövetségetek felülírja az emberi törvényeket. Ez éppen elég romantikus, spirituális, és kellően erős hatású ahhoz, hogy a saját krízisét meghaladja ő is. ;)

    Más: Életszakaszában mindketten abban a korban jártok, amikor jelentős élethelyzetek fognak bepróbálni Benneteket, és a jövőtökre vonatkozóan próbára tesz majd a sors, hogy a megfelelő úton jártok-e vagy sem. Ez sok változást és veszteséget eredményezhet, d emind egy jobb cél érdekében megtörténve. A 27-30 év közötti időszak erről szól. Szóval, elég sok kérdés, kérdőjel, és nehézség vár most még rátok az elkövetkezendő években, mind egyedül, mind a közös életetekben is. Ha most össze tudtok csiszolódni, akkor meglehet, egészen hosszútávú szövetség alakulhat ki ebben közöttetek. Csak légy türelemmel, és készülj fel a nehézségekre...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák