Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz Timer #712 üzenetére

    expo szimulációt offoltad? be van kapcsolva, akkor sötétebb a kép, igazodik ahhoz amit látsz, bizonyos sötétség esetén már nem is látja a szemet. Kikapcsolod akkor ugye kivilágosítja a képet, nem a valóságnak felel meg, viszont sötétben is felismeri a szemeket.

    Af single ilyenkor jobb, követőn több lesz a tévesztés

    Iso 800-at is írtam már :) Inkább emelj rajta 3 fényértéket, de a csúcsfényeket meg tudtad menteni és nem lesz több zaj, ergo nyertél a dinamikatartományon.

    Nincs semmi baj a zajjal, bizonyos esetekben az ember leszedi, amúgy szép is lehet, csak görcsösen le akarja az ember vakarni, pedig tök oké és még hozzá is ad a képhez. Ami nem ad hozzá, amikor árnyékokat emeled magasabb iso mellett és mint írtam nem egységes zaj lesz, ha nem elvétve nagyobb fehér pöttyöcskék.

    Én is kattintottam párat tegnap, de néha feleslegesnek érzem, mobil jpg algoritmusa jobb, mint bármelyik modern vázé, rawban fotózom, akkor pedig oda jutok ahova, nem meló, nem kell megcsiknálni sürgősen, ergo elmúlt 2 év karácsonyán készült képek mai napig nincsenek feldolgozva, tavalyi amúgy is szinte kuka, 35mm-es obira feltekertem egy black mist szűrőt, 85mm esetén 1/4-es van, tökéletesn, ez pedig azt hittem 1/2, de nem, 1/1, eléggé takony ködbe megy már át, ami lehetne jó is, ha tudatosan úgy készülne az ember, de én csak random kattingattam, így minden 2. kép pfúj.

Új hozzászólás Aktív témák