Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SgtMathias

    csendes tag

    Üdv!
    Előre is bocsánat a hosszú irományért, de elég furcsa gondjaim vannak a gépemmel amiket nehéz lenne röviden elmagyarázni. Elöljáróban annyit tudni kell korábban túlfeszültség érte a gépet, az alaplapot cserélni kellett, a mostani tápegység és videókártya már a sérülés után lettek beszerelve. A szervízben azt mondták csak az alaplap ment tönkre, tehát a processzor, memória, merevlemez nem lettek cserélve. Alapvetően az a probléma, hogy kikapcsolást követően, esetenként gyakorlatilag tönkremegy az operációs rendszer (Win7). Ezt úgy értem, hogy nem is bootol be vagy különböző problémák lépnek fel, mint például meghibásodik a grafikus driver, a hálózatot/internetet nem látja a gép, esetleg nincs hang és hasonló furcsaságok. Érdekes, hogy amikor újrarakom a rendszert és nincs kikapcsolva, akkor probléma nélkül működik. Nincs kékhalál, váratlan újraindulás vagy leállás. Hosszabb kikapcsolást követően azonban képtelen elindulni, mindig a hibajavító indul el boot helyett. Viszont ha várok egy kb. 5-10percet amíg melegszik kicsit, úgy hogy például a biosban vagy a bootválasztó menünél megállítom, akkor utánna általában elindul, viszont alkalmanként ahogy az elején említettem különböző problémák lépnek fel ami miatt általában újra kell telepítenem a rendszert. Mostanában már a windows telepítése során is problémáim adódtak. Általában arra panaszkodott úgy a folyamat fele táján, hogy bizonyos fájlok olvashatatlanok, ezért a telepítés félbe is szakadt. Máskor a telepítés végén amikor a jelszót kell beállítani jelezte, hogy bizonyos fájlok sérülését észlelete, de a telepítés még ettől függetlenül befejeződött. Ezek alapján arra gondoltam a merevlemez lehet esetleg hibás, de HD Sentinel például nem jelez hibát, illetve nemrég vettem egy ssd meghajtót és a hibák ugyanúgy jelen voltak, úgyhogy ezt a meghajtót jelenleg nem is használom. Próbálkoztam másik telepítőlemezzel, illetve pendriveról telepíteni, szintén sikertelenül. Volt CMOS reset is az alaplapi elemmel. Kábeleket is megmozgattam, a SATA kábeleket megpróbáltam cserélni is, illetve windows memóriadiagnosztika is le lett futtatva ami nem mutatott hibát. Két memóriamodul van a gépben azokat is próbálgattam külön-külön. Gyakorlatilag arra tudok gondolni az alaplap vagy pedig a processzor lehet hibás, azonban mivel ezeket nincs módom cserélni gondoltam rákérdezek itt, hátha valaki meg tudná mondani mi lehet pontosan a probléma, illetve milyen megoldásokkal próbálkozhatnék még.

    Alaplap: GigaByte GA-MA770-DS3 rev2.0
    Proc: AMD Athlon 64 X2 5000+
    Mem: Kingmax 2GB DDR2 + Kingmax 1GB DDR2
    VGA: Sapphire 7770 1GB
    Táp: FSP Hexa 500W
    HDD: WD 500GB(SATA) + Samsung 150GB(IDE)
    LG DVD író(IDE)

  • SgtMathias

    csendes tag

    válasz #10726912 #28099 üzenetére

    3db SATA kábelem van itthon azokat végigzongoráztam, az egyik teljesen új de az sem segített. Cseretáp nincs most kéznél, de ha az lenne problémás nem kellene a gépnek újraindulnia, leállnia ilyesmi? Szervízbe most nem akartam már vinni, ha összejönne rá egy kis pénz úgyis cserélném a lap, proci, memória kombót. Csak gondoltam hátha most átmenetileg lenne vmi trükk amivel stabillá lehetne megint varázsolni.

    Még az jutott eszembe időnként amikor lefut a chkdsk mindig az jön elő, hogy "Rosszul csatolt attribútumrekordok kivágása a fájlrekordszegmensből" ez mit jelent pontosan vagy mire utalhat? Gondoltam ez is egy jele hogy hibás lehet a HDD ,de amikor a vadiúj SSD-t próbáltam, az operációs rendszer telepítését követően akkor is ez történt.

Új hozzászólás Aktív témák