Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yazoo1

    tag

    válasz 313313 #25002 üzenetére

    3fázisom van.

    A vibrálás eddig nem tűnt fel, lehet volt ,de holnap azt csinálom hogy lekapcsolom a rendszert hogy akkor vibral e?!
    Aki inverter- óra közötti távolság 15m..
    Az inverter 2.5 nmm es vezetékre van kötve.

    Már nem megy a rendszer ,alacsony a napsütés szintje.. és nem vibral semmi...

    [ Szerkesztve ]

  • gabor9991

    őstag

    válasz 313313 #25002 üzenetére

    Amikor napközben 225-és 250V között változik a feszültség olyankor milyen hibára tippelnél?
    Reggel mielőtt indul az inverter 235-240V a feszültség de ez napközben ha süt a nap felugrik 250 körülire vagy még kicsit fölé is, ha jön egy felhő akkor meg leesik a feeszültség 230 alá.
    Nemrég térkövezéskor volt használatban egy jó nagy teljesítményű vizes térkővágó aminek indulásakor 206V-ig esett a feszültség a hálózaton a beépített mérős dugalj szerint.
    Pár éve lett teljesen felújítva az elektromos hálózat de az oszlopról bejövő vezeték a dámász szerint nem bírna el 32A-t így csak egy 25-öst tettek fel.

    [ Szerkesztve ]

  • Andras6800

    senior tag

    válasz 313313 #25002 üzenetére

    Lehet nem fogalmaztam meg elég konkrétan a saját tapasztalatom, meg amit olvastam. Bár szerintem azért érthető.

    "!!!Elvileg!!! az elosztó feladata, hogy megoldja. Gyakorlatban majd inkább tökölnek, meg hónapokig variálnak/ kifogás.txt-t gyártanak mire egyáltalán mérnek."

    Arra akartam rámutatni, hogy keresik a kifogást meg díjazással fenyegetőznek hetekig mire hajlandóak elkezdeni a mérést. Abban teljesen igazad van és egyet is értek, hogy a mérésnek és az intézkedésnek van átfutási ideje. Sok hibalehetőség van és nem lehet durrbele megoldani. Méricskélni kell.

    "Esetleg nem a szolgáltatót kell akkumulátornak használni, hanem venni kell sajátot."
    Egyrészt igazad van, hogy ez a szaldó nagy kedvezmény. De ahogy egyszer már volt róla szó, így is kérdéses a gazdasági megtérülés néha már. Most ameddig kb 38 Ft 1 kWh áram fixen szaldó nélkül, támogatás nélküli rakat fel majd napelemet 20-30 éves megtérüléssel?
    Így idehozni, hogy mi van a németeknél kicsit az alma meg a körte. Persze csinálhatunk úri zöldluxust a napelemből aztán majd belefulladhatunk a klímavédelmi vívmányainkba.

    Egyébként német kollégákkal beszélgetve lehet visszatáplálni csak nem éri meg mert olcsón veszik meg nagyon. Legalábbis Stuttgartban.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák