Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz RicsiSuly #60260 üzenetére

    Ártani nem árt.... sőt ha teheted .....akkor hajrá !!!

    Nálam a ház oldalában van a villanyóra.
    Oda ütött le egy földelőszondát még az , aki a szbványosítást csinálta. Csak, hogy ferdén kezdte el....ezért kb 50 cm után szépen nekiment a szonda a ház alapjának és onnan se ki se be.

    Leflekszelte a kiálló részt ....
    és a ház falától kijebb a maradékot leverte !!!

    Ezt elmeséltem a villanyszerelő barátomnak és nagyon dühös lett, hogy hogy lehet valaki ilyen amatőr !

    De tudtuk, hogy a házban ( előszobában ) lesz a kismegszakítós doboz......mivel a padlófűtés kialakítása miatt fel lett verve a beton és ki lett szedve 40-50 cm föld is.....nos a kismegszakítós szekrény alatti részen én leástam még 40-50 cm-t....majd fúrtam is még lefelé......és így lett oda is leverve egy zsír új szonda aminek a "bekötő" szára éppen , hogy felér a kismegszakítós szekrényig.

    Majd a melléképületet már magam húztam, kábeleztem újra.
    A fentebb taglalt előszobai kismegszakítós szekrényből futnak a vezetékek ( csőben ) egészen hátra a melléképülethez.
    Az új kábelezést az épület alapja alatt ( kiástam kb 80 cm mély ) vittem be. Ebben a kiásott gödörben szintén fúrtam lyukat még lefelé és abba is levetrem egy földelő szondát ami rákötöttem a melléképületben található kisebb kismegszakítós szekrényre.

    Tehát nálam elviekben 3 db földelő szonda is van.
    Gyakorlatilag inkább 2.5 mert az első a villanyóra szekrénynél nem sokat ér.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák