Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nahát!

    tag

    Üdvözlet mindenkinek!
    Új vagyok a topikban, visszaolvastam elég sokat és szereztem is hasznos infokat.
    Napelem tellepítés előtt állunk, a beérkezett sok ajánlatból végül kettő maradt - ár/érték arányt tekintve.
    Szeretnék segítséget, véleményt kérni, hogy jól választottam-e.
    A helyszín paraméterei: családi ház nyeregtetővel, DK-i tájolással, kb. 43° dőlésszöggel. Délelőtt egy fa árnyékolja a tetőt, az árnyék fokozatosa húzódik jobbra, kb. 11:00 órára eltűnik. Tető sík, kb. 90 nm. 1 fázis áll rendelkezésre, 32A-el. A jelenlegi fogyasztásunk 15.800.-Ft/hó átlagosan (egy évre visszamenőleg a számlák alapján). Egy klímát beszereltettünk 3 napja, további 2 db beszerzése folyamatban. Ezeket télen majd kiegészítő fűtésre is szeretnénk használni. Gyári specifikációjuk szerint az éves fogyasztásukat figyelembe véve a havi átlagos villanyszámla összege kb. 23.000.-Ft lesz, azaz kb. 7200 kWh/év lesz a várható fogyasztás. Ezt szeretnénk amennyire lehet az egy fázisra telepíthető napelemes rendszerrel lefedni.

    Az 1. ajánlat:
    1 db SE5000H inverter,
    19 db Solaredge P370 optimalizáló
    19 db Q-cells Q.PEAK DUO-G5 325 W panel,
    1 szett rozsdamentes tartószerkezet cserép tetőre,
    1 szett AC/DC védelem,
    kábelek, csatlakozók, kellékek,
    engedélyeztetés, ügyintézés,
    kivitelezés, üzembe helyezés.
    Összesen: bruttó 2.449.000.-

    A 2. ajánlat:
    1 db SE5000H inverter,
    19 db Solaredge P370 optimalizáló
    19 db JA Solar JAM60S09 320Wp PERC mono panel,
    1 szett rozsdamentes tartószerkezet cserép tetőre,
    1 szett AC/DC védelem,
    kábelek, csatlakozók, kellékek,
    engedélyeztetés, ügyintézés,
    kivitelezés, üzembe helyezés.
    Összesen: bruttó 2.500.000.-

    Ez 6000-6175 kWp-s mező, a várható éves termelés ideális esetben olyan 7410 kWh, nálunk olyan 6750 kWh a nem ideális tájolás miatt.

    Ezek a rendszerek jól működhetnek így együtt?
    A 60 cellás JA-t érdemes inkább, vagy a 120 félcellás Q-Cells-t?
    Az ár elfogadható?
    És a két kivitelező: Irsa Solar, illetve Manitu Solar-al kapcsolatban vannak tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák