Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grobi007

    tag

    válasz tothbe #11719 üzenetére

    Tudom, hogy nem a legoptimálisabb (terasz polikarbonát tetőről van szó), de mivel a tetőn jó tájolással nincs több hely, ezért egy kényszer szülte megoldás. A polikarbonát tetőn sem marad fent a kosz, lemossa az eső, remélem, így lesz a napelemmel is.
    Optimalizálók: igen, tudom, hogy nem életbevágó. Bár optik nélkül, csak az inverter
    2 munkapontjára kötve nem lett volna ideális, hiszen legalább 3 eltérő tájolás/dőlésszögben lesznek napelemek. Az lehetett volna egy megoldás, hogy csak néhány napelemre teszek (ugye a Huawei ezt is tudja), de úgy voltam vele, hogy ha már 25-30 évre csinálom a beruházást, akkor ezen a tételen más nem spórolok, főleg úgy, hogy most az 50%-át vissza tudom igényelni. Ezzel cserébe azt kapom, hogy garantáltan mindegyik elem a legnagyobb teljesítményt adja le, mivel a többi nem fogja vissza a termelését (akár árnyék, akár eltérő degradáció, stb), továbbá elemenként látom a termelést is, így ha valami gond van, akkor egyszerűbb a beavatkozás/hibakeresés is. Most úgy láttam, hogy ez megéri nekem ezt a kisebb felárat.

Új hozzászólás Aktív témák