Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Atomgeszi #56 üzenetére

    valami gond lehetett a nettel és nem küldte el amit korábban írtam, így most kicsit lehet összeszedetlenebb lesz

    az energetikába a fűtött területekhez nem kötelező bevenni mindent, így megoldható, hogy az "alagsori" rész kimarad
    másik lehetőség, ablakoknál ha nincs rá szükség, akkor lehet nem nyithatót is betenni (pl "tejüveggel" vagy "homályosított" üveggel, garázshoz még ideális is lehet), vagy az egyik szárny nem nyitható, másik meg nyitható - ezekkel lehet egy kicsit csökkenteni a költségeken

    ahogy nézem a sima alap, 2 rétegű üvegezett, műanyag ablakok 40-50k/m2-ből bőven megvannak, ha kell hozzá esetleg kombi redőny is, akkor nincs egészen duplája az ár, szerintem így jött ki a pályázatos ~87k/m2 (feltételezem csak, hogy nem kötelező 3 rétegűre cserélni a nyílászárókat), bejárati ajtó is kb 2m2 ~100k-tól

    én ezt konkrétan kimásoltam:
    levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067 forint;
    itt az van, hogy szereléssel 1,148m
    tehát az igényelhető maximális 2,296m-hoz való maradék 1,1m talán az egyéb szerelvények és hasonlók lehetnek, de mivel nem tudom pontosan, hogy ehhez a több beltéri egységes levegő-levegő hőszivattyúhoz mik kellenek, így lehet csak ezért tűnik soknak
    mert egy levegő víz hőszivattyús rendszerhez plusz hőleadónak pl 1db fancoil 100k ft-tól indul (nyilván nagyon sok mindentől függ), az egész rendszer összeszerelése/munkadíja is több 100k-ban mérhető, ahogy az egyéb, a vízrendszerhez való csatlakozás szerelvényei is, vagy még inkább milliós tételek, úgyhogy erre meg 2,247m meg elég szűkösnek tűnik

    olyanra tudok még gondolni, hogy kisebb teljesítményű hőszivattyú kell (ami ugye olcsóbb) és akkor több pénz marad összerakni a teljes rendszert, amikor meg már hideg van és a hőszivattyú már nem képes eléggé felmelegíteni a házat, akkor jöhet a régi fűtés

    #59 S-eye
    tippre azt mondanám, hogy nincs jól méretezve a klíma, ráadásul a fűtési teljesítménye magasabb, mint a hűtési, persze ha lehűlt a ház, akkor már egy egység teljesítménye önmagában a jelek szerint kevés lesz

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák