Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Atomgeszi #132 üzenetére

    energetikus is kelleni fog
    nem tudom milyen a pontos folyamat, úgyhogy ennek én is örülnék, ha valaki leírná, aki képben van

    tehát az energetikus, klímás rendszerrel kalkulálva fogja megállapítani az épület fűtéséhez szükséges energiaigényt és a tervezett elektromos áram fogyasztást is, ez jó eséllyel több lesz, mint 5000kw, tehát ha jól gondolom így ki lehet maxolni az 5kw-os napelemrendszert (mivel energetikai tanúsítás szerint szükség van rá, alátámasztható - ahogy a kolléga is pár hsz-szel korábban írta) ekkor nem sok értelme lenne a 2020-as év fogyasztását figyelembe venni, az valószínűleg főként (bár biztos vannak szélsőséges esetek is) csak az igényelhető 1-es, tehát csak napelemes támogatásra vonatkozik, mivel 'korszerű' elektromos fűtés kiépítése után nem hinném, hogy gyakori eset, hogy kevesebb lesz az elektromos fogyasztás - szerintem

    mivel itt a környéken több érdeklődés is van, így nekem is lenne kérdésem
    mi van akkor ha valaki fázisbővítést és mérőhely szabványosítást is szeretne?
    több kivitelező is dolgozhat, vagy kell egy, aki levezényli az egész folyamatot?
    köszi

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák