Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz lehella #26994 üzenetére

    Nekem tuti eldugult az összes fúvóka a karbiban, mert csak a szívató tartja életben (az ezen a típuson egy külön mini karburátor). A legkisebb gázra megfullad, le is videóztam. A benzin is már száz éves benne nagyjából (2021. márciusi), szóval rá fog férni a takarítás.:DDD (Majd...) Esetedben nem tudom, mi lehet: valószínű, hogy szegényedés, csak az okát kéne kideríteni.:R Ami biztos, hogy nem állítgatnám el a karbit, akkor sem, ha tünteti kezelést jelentene... Ha mondjuk az átmeneti rendszer szart be, akkor az alapjárat dúsítása elfedheti, de szarabbul fog menni, és sokat fog zabálni. Nálam is valami ilyesmi volt, még amikor mentem vele, azóta benzinszintet kellene állítani, stb. De ezek olyan dolgok, amik nem romlanak el maguktól. Hacsak nem falsot szív, mert a bekötő cső bizony el tud porladni. Nem is mindig látványosan. És ha ahhoz állítod a karbit, megint nem teszel jót a motornak. Ne kérdezd, honnan tudom...:N Amióta bent van a "turbo" cső, azóta kellett drasztikusan szegényíteni az alapjáratot, csak így meg elmászott az átmenetitől.:D

    Szerk: a linkelt poszt óta mindössze 100 km ment bele, hirtelen gázra torpant emlékeim szerint, de azért nem fulladt le. Lámpától indulást sokat nem teszteltem, mert tényleg mély alvásban volt (van). De jó ideje tervben van a felélesztése...:R (Aztán le kéne újra vizsgáztatni, ha használni is szeretném.:)))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák