Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    Sziasztok!
    Otthoni telekom előfizetéseket szeretném összevonni a mobil előfizetésemmel, plusz új készüléket is szeretnék. Ahogy látom olcsóbban nem jövök ki így (ha kell új telefon is), hanem ugyanannyiért lesz több/nagyobb/gyorsabb szolgáltatásom vagy telefon nélkül kicsivel olcsóbb lenne az eddigi előfizetés.
    Net+TV+mobil előfizetés mindenképp kell, mert netet nálunk vidéken más nem ad csak telekom, otthonra kell tv is, így muszáj mindent telekomtól, mert külön-külön máshonnan sem jönnék ki olcsóbban, itt meg legalább magentába ad kedvezményt. Amit néztem az a 30 megás net + szuper tv + hoppá plusz csomag mobil L előfizetéssel 1 giga mobilnettel valamivel 15 fölött lenne így egyben + a telefon részlete (ami egy S7E-nél már 5000 alatt van).
    A kérdés, hogy tudnék-e jobban kijönni valami más konstrukcióban vagy ebbe belemehetek mert ezeket együtt máshogy sem lehet olcsóbban kihozni?
    Köszi!

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz csako #85241 üzenetére

    Tényleg hihetetlen ami a T-nél van. Tegnap munka után (mert sajnos máskor nem tudok) bementem, hogy végre elintézzem az otthoni és a mobil szolgáltatások összevonását magentába - már rég le van mindenen járva a hűség. Új telefont is vettem, ezért is kellett mindent összevonni. Azon kívül, hogy a nevemre írás (otthoni eddig nem az enyémen volt) kicsit hosszú ideig tartott, meg a számomat nem akarták behordozni az új előfizetésbe, pedig igazán megtehetnék az ilyet. Szerintem legalább ennyi gesztus járhatna egy régi előfizetőnek, de úgy látom nem számít ki mennyi ideig van már náluk, nem igen díjazzák a hűséget. Szóval ezeken kívül viszonylag rugalmasan ment az intézés, bár még azt hozzátenném, hogy az otthoniról az átírás miatt azt mondta nem lehet az újra áttenni a pontokat azok vesztek - ezt sem értettem miért nem lehet. A végén még rákérdeztem akkor mennyi is a vége. Megmondta, gyorsan aláiratta, legnagyobb meglepetésemre egy tabeleten kellett és mivel már a nyitvatartás vége közeledett el is tűnt egy ajtó mögött. Se egy papírt se semmit nem kaptam az egészről, csak a készülék volt a kezemben. (Még az új számomat sem tudtam, mivel előtte épp csak egyszer mondta el mi is az, az új kártyákon pedig már nincs rajta. Hazafelé úton kaptam a régi számra egy sms-t az új mt azonosítóval, hogy lépjek be, minden ott lesz a neten. Igen ám, de hazaérve, megpróbálva ezt hibás jelszóra panaszkodik az oldal és nem enged be. 1430-at hívom: lehet a karbantartás miatt nem enged be, de reggel 6 után próbálhatom. Na azóta jött az új számra is egy sms, hogy net400 egyenlegét aktiváltuk. Micsoda? Dehát én a Mobil L + 1G szerződtem! Viszont még most sem enged be a felületre, hogy legalább látnám a szerződést, amiből még egy példányt sem kaptam a helyszínen. Kicsit már parázok mit kavartak nekem össze. Bezzeg a telefont odaadták, az új számról is tudok hívni, épp csak azt nem tudom mi van a szerződésemen :F Kicsit nekem is rossz így a tapasztalatom a T-vel, remélem nem az lesz, hogy még jól át is b*tak az előfizetést illetően. (és akkor még ott lesz, hogy az ígért otthoni csomagot lehet nem is bírja a hálózat - ezt Ő mondta - de bezzeg a meglevővel meg nem lehet magentázni)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz dptrsk #85274 üzenetére

    Na igen, de ez a tájékoztatás hiánya. Magamtól honnan kellett volna tudnom, hogy nem nyomtat ki egyet belőle. Mikor legutóbb kellett intézzek valamit még adtak róla papírt. Azért csak nem lehetett olyan szemét, hogy ilyen plusz dolgokat rátegyen. Ez már direkt megtévesztés lenne. Csak hát zavar hogy még azóta sem tudok belépni hogy megnézzem a "papírt". És ezt a net400 adategyenleg aktiválást sem értem. Mikor mobil L + 1giga lenne az előfizetés.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Gyurma_13 #85297 üzenetére

    Csak sajnos nincs még mit átolvasnom, mivel még mindig nem enged be az online felület :(

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #85316 üzenetére

    Sikerült előrébb lépnem. De ez kereken 1 órás telefonálás után jött össze. A szerződésemet még mindig nem érem el, de a harmadik ügyintéző legalább beolvasta mi van benne. Hiba is volt. Ugyanis az 1 giga mobilnet helyett a 400 megás került bele. Viszont a készülék részlet az 1 gigás szerint. Ez utólag kötbér fizetéssel járt volna, mivel ehhez a nethez nagyobb részlet tartozik mint amit nekem beírt. Lehet nem direkt csinálta, remélem legalábbis. Ezt kijavitotta a telefonos ügyintéző. A magentás belépésemre még várni kell mert név átírás miatt kell neki még vagy 1-2 nap. De megnyugodtam, hogy a telefonos javította a hibát és most már az van aminek kell. Részletesen beolvasta a tételeket és a havidíjat. Most már csak akkor lehet gond ha jönnek az itthonit cserélni és mégsem bírja el a hálózat. De ez már egy másik történet lesz.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #85324 üzenetére

    Mobilos részre bejutva a weboldalon letöltöttem az ahhoz tartozó dokumentumokat. Olvasgatom. A kötbéres dokumentumban az alábbi szövegrész szerepel.

    "jelen szerződés-kiegészítés aláírásával Előfizető megerősíti, hogy a Szolgáltató a szerződés megkötését megelőzően felajánlotta a
    12 hónapig tartó, valamint a határozatlan időtartalmú előfizetői szerződés megkötésének lehetőségét, és bemutatta azok részletes
    feltételeit"

    Na mondjuk ilyen nem volt, de mivel tudtam mit szeretnék ezért nem is lett volna rá szükségem :))

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Soulfly842 #85358 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, mert a héten sikerült magenta csomagba új előfizetésre váltanom (kicsit zökkenős volt, mert volt benne hiba az ügyintéző részéről, de betudom véletlennek - topicban írtam erről). Tehát akkor megoldható lenne díjmentesen, hogy a még pár napig élő előző számomat az újra irányítsam mindenféle + díj nélkül? Jó lenne ha így lenne.

    Másik kérdésem, hogy a mobil előfizetés részére már fel tudok menni a neten, ott át is olvastam a papírokat (amit ugye napokig hiányoltam mert helyszínen nem kaptam semmit és belépni sem tudtam egy ideig) és abban azt látom, hogy az eu roaming helyzetre nem azokat írja ami a weboldalon van. Tehát a mobil L csomagomnál csak korlátlan hálózaton belül belföldönt ír és a +150 perc egyéb belföldi hálózatnál sem írja az eu roaming hyelzetet. Sőt külön ki is emeli, hogy ebben az esetben 35ft percenként. Ellenben ahogy a weboldalon hirdeti "belföldi hálozatokba itthon és eu roaming helyzetben". Ez most hiba, vagy majd júniustól kapok valami másik "papírt" (online) amiben már a weben található feltételek lesznek?

    Azért érdeklődök, mert már mindent kinézek belőlük, itteni írások és a mostani esetemben félreírt de telefonos ügyintéző által online javított dolog alapján.

    Sőt még egy hibát találtam a "papírokat" olvasgatva. A születési dátumomat is elírta az ügyintéző, pedig a személyimből írta be az adatokat :O Igaz csak egy napot tévedett, de ez számít valamit és hívjam őket, hogy javítsanak (min 60 pert pesz a hívás mint a minap) vagy hagyjam a csudába mert ez nem oszt nem szoroz.

    Remélem itt tájékozottabb segítséget kapok (mint eddig kaptam is), mint személyesen a szerződéskötéskor.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz tsteve #85419 üzenetére

    Én is nagyon remélem, hogy a hibák amik voltak esetemben nem szándékosság hanem csak kapkodás és véletlen műve. Azért már jöhetne valami info tőlük, hogy megvan az otthoninak a nevemre írása és beléphetek a weben, hogy lássam abban nincs-e valami elbarmolva (annak ellenére, hogy a telefonos üfsz.-ossal azt is átnézettem és abban elméletileg nincs hiba. De csak szeretném saját szememmel olvasni a szerződésem, hogy mit tartalmaz.)

    Főleg, mert az 5000-es kupon amit helyben adott volna de már nem volt idő levásárolnom, elméletileg a weben shopban lesz levásárolható. Hacsak itt a nagy időhúzásban mire kapok a weben valami belépőt ehhez el nem avul. Azt a kupont amúgy az új mobil vagy az otthoni mellé adják? Mert a mobil előfizu részre már be tudok menni. Ott nincs nyoma.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Soulfly842 #85443 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Ezt a díjmentes átirányítást hol tudom megcsinálni? Online felületen lehet?

    "Eu helyzetben idegen hálózatot használsz, így a hálózaton belüli ingyenesség nem érvényesíthető telekom mobil irányba, Ergo, ez annyit jelent, hogy a magyarországi hálózatok irányába 150 perc leforgalmazható Roaming helyzetben."

    Csak épp a "papírban" nem ez szerepel, hanem, hogy roaming helyzetben is azonnal 35Ft. Na mondjuk egy darabig nem érint mert csak itthon használom, csak nem szeretném ha emiatt ha pl egy év múlva kikerülök látogatóba a húgomékhoz akkor a hazatelefonálásra felszámoljon. Remélem ettől függetlenül jár a 150 perc mint ahogy az oldalon szerepel és nem azonnal 35Ft/perc, ahogy a "papíromban".

    "Mivel lényegi ügyféladat eltérést be kell mutatni igazolvány kíséretében."

    Abból írta be eleve. Csak már egyből hibásan.

    "Egyébként papírokat alap esetben semmilyen esetben nem adnak. Minden elektronikus, csak ezt akkor nem magyarázták el rendesen."

    Erről konkrétan semmi szó nem esett. (Mint ahogy a "papíron" sok olyat olvastam azóta amiről szó sem volt de benne van, hogy az ügyintéző elmagyarázta és megértettem, elfogadom. Szerencsére nem pénztárcát érintő dolgok, de azért futólag említhetnék azokat amik a szerződésben benne vannak. Tudom milyen rossz ezt milliószor elmondani. Az én munkaköröm egyik eleme az adott intézmény telefonközpontjának kezelése ahol szintén milliószor kell ugyanazt elmondani a telefonálóknak, de ez a(z egyik) feladatom).

    "AZONNAL irány holnap reggel egy üzlet :( Ezt rosszul mondták! 72 óráig beváltható! ha valaki személyesen veszi, akkor csak személyesen felhasználható, ha online, akkor csak Online!"

    Akkor ez többszörös bukta, mert sehogy sem tudtam volna bemenni a héten. Innen egy óra utazásra van legközelebb telekom és reggeltől estig tartó műszakom van - még holnap is. Az egyetlen rövid napom a kedd volt - mikor is ez az egész szerződéshosszabbítást, magentába összetételt és átírást "sikerült" intéznem. Ha nem lesz az online felületről elérhető - ahogy ígérte személyesen - akkor így jártam. Bosszant, mert akkor inkább ne is mondta volna, hogy jár. Csak lenne már loginom az otthoni részhez, mert oda még semmi belépési adatom nincs, azt a szerződést még nem is láttam így, és már a 2 nap átírási idő is bőven lejárt :(((

    Még egyszer köszönöm a válaszaid!

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Donki Hóte #85961 üzenetére

    Nekem is jött ugyanilyen. De én már vártam, ugyanis 11 napja, mikor magenta1-be bevontam a mobil előfizetésem (+ az otthoni dolgokat), akkor a meglevőt lemondtam, és új mobil előfizetést indítottam. Csak így tudtam készülékkedvezményt is igénybe venni az előfizetések kedvezményei mellett. Na a régi még máig élt mégis. Aztán ma már végre nem lehetett róla hívni, és ugyanezzel a szöveggel valóban levették a telekom fiókomról is. Igaz az új is eltűnt róla, ezek szerint azt újra rá kell csatolni.

    (Amúgy hihetetlen, hogy 2-3 naponta mindig hívni kell őket valami miatt, mert már alapból nem azok a csomagok/opciók/akármik lettek felvezetve amiket igényeltem, és most is egy régi előfizetés lemondásával, leválasztásával eltűnik az új/jelenlegi is. Nem megy itt semmi rendesen, zökkenőmentesen).

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Gabesz87 #86109 üzenetére

    Először engem is zavart, hogy külön van, de azt mondták telefonos üfsz.-on, hogy az otthoniak vannak egy folyószámlán, a mobil meg egy külön folyószámlán. Az 50 ezer az meg magenta1 esetén jár, de abban meg mobilnetnek is kell lennie mert az új mobil csomagokban nincs olyan, hogy nincs legalább egy 400 megás mobilnet.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz azigazimoris #86138 üzenetére

    No ez a kemény! Az ami nekem volt, hogy Magenta 1 szerződésnél névátírással kb egy hétig sehova nem tudtam belépni a neten se papír se semmi, közben meg az 1 giga mobilnet helyett 400 megásat aktivált, de a gigáshoz tartozó készülékrészlettel, de az legalább feltűnt az sms miatt - és 6 db össz. majd 3 óra telefonbeszélgetés (de inkább zenehallgatás) után lettek rendezve a dolgok, az kismiska ehhez képest. A héten végre megkaptam a kupont is ami ott helyben zárás előtt idő hiányában elmaradt és online adták meg. Jó két hét kellett ennek is. Na meg a régi előfizum sem mondódott le 8 napon belül. Konkrétan a 12.-en. Ez is 2 db beszélgetés árán (előzőekbe beleszámolva). Már csak az előző otthoniról nem átvezethető pontok elveszte bosszant, mert ha így is van ajánlott volna gyors levásárlást vagy valamit, de az csak úgy huss. Most már várom az első számlát, hogy valóban az lesz-e rajta összegben amiről szó volt. Mert csak akkor leszek nyugodt, hiába mondattam el a telefonos ügyfélszolgálatossal is 2x, hogy de ugye tuti ez és ez szerepel benne, ha már látom élesben is, hogy valóban annyit számláznak.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz MK VII #86147 üzenetére

    Ez sajnos így van ahogy írod. Én is emiatt vagyok náluk. (Mert ugye az erősebb kutya b...). Nálunk a Mátrában a munkahelyemen (egy kórház) konkrétan épületen belül a telenornak nincs térereje, a vodának is csak azért mert az intézmény flottában volt velük a múlt hónapig és lett az épület oldalára téve egy kis vodás adó. Egyedül a telekomnak van rendesen itt mindenfelé. Arról nem beszélve, hogy most, mikor letelt mindenről a hűségem, gondoltam újítok. Mi az ami kell? Mobil előfizu+net, otthonra is net+Tv. Na meg készülék jóárasítva részletre. A telekom ajánlatánál (itt vidéken sajnos) nem volt jobb, így kérdés nem volt, hogy maradok. Ráadásul most már telekomost ingyen hívok, márpedig abból van a legtöbb, ha meg nem telekomost és épp otthon vagyok akkor hívom az otthoniról ami ingyen van belföldre (5000 perc havonta, de az több mint elég). Lehet, kisebb igényekkel egy magánszemélynek lennének kedvezőbb ajánlatok máshonnan (diáknak csak mobilra pl), de családapaként nekem "minden kell". Márpedig mindent egyben csak ők adnak ennyiért.
    Aztán 2 év múlva már lehet alakul a helyzet és lehet megint szétnézni.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Telekom fiókba belépve hol mutatja, hogy sikeresen adategyeztetve van a dominós kártya? Illetve valahol itt a topicban olvastam, hogy azt is mutatja meddig érvényes ez az egyeztetés, de most nem találom hiába kerestem vissza.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Magenta 1-ben vagyok Mobil L előfizetéssel. Ha a saját telekomos vezetékes számomat hívom róla az hálózaton belülinek számít és akkor ugye korlátlan?

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz Watto1991 #87964 üzenetére

    Csesszék meg! Bezzeg a blue meg hálózaton belüli. Reméltem, hogy akkor minden telekomos az. :(

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    Mobil L + 1GB netem van, aktivált nyári korlátlannal. Ha külföldre megyek akkor arra az időre kapcsoljam ki a korlátlan opciót és ha vissza jöttem akkor újra be, vagy maradhat bekapcsolva mert kint az 1 gigából használ ha haza jövök akkor meg újra a korlátlant (Aug végéig)?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák