Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Sziasztok!

    Kb. 8 hónapja vettem ebből a DDR2-es kitből kettőt. Most nagyon úgy néz ki, hogy egy vagy két modul biztosan hibás, ugyanis az utóbbi időben minimális terhelésre is lefagy a gépem, a Memtest is pár percet bír ki csak, majd leáll (hibát nem talál, viszont nem megy tovább, egyszerűen megáll néhány százaléknál, és csak resetelni tudok) - páronként teszteltem a RAM-okat, két modul tökéletesen megy, órák után se jelzett hibát a Memtest, a rendszer is stabil, a másik kettőnél változatlanul jelentkeztek a hibák: Prime95-ben pl. kb. 3 percet bír ki, majd mindig ugyanott fagy le.
    Néhány hónapig 2.1V-on mentek a RAM-ok a jobb időzítés (CL 4-4-4-15) kihasználása végett, de a nyár elején visszavettem 1.8V-ra és CL 5-5-5-15-re. Egyébként soha nem tuningoltam a gépet, és ezek után már a késleltetésekkel se fogok szórakozni :(
    Holnap visszaviszem a boltba, de van valami, ami nem hagy nyugodni:
    Ha bebizonyosodik, hogy hibás és cserélik, akkor tudnak-e ugyanolyat adni, ha ezt a típust Magyarországon már nem forgalmazzák? (Az OCZ honlapján még nincs benne az EOL-ban.) Van ez a típus ami paramétereit tekintve egyezik a jelenlegi RAM-okkal - viszont nem vagyok benne biztos, hogy a gyakorlatban 100%-osan problémamentesen menne a másik kettővel... :F
    Szóval ha mégsem tudják arra cserélni, amit eredetileg vettem, vajon jobban járnék, ha megpróbálnék megegyezni a boltossal, hogy rádobok némi pénzt erre ? A másik két hibátlan modult meg eladnám az XTC Airflow hűtővel együtt (akár itt a PH-n, apróhirdetésben)...

Új hozzászólás Aktív témák