Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz Tomdriver #36211 üzenetére

    biztos van valakinek tapasztalata
    szerintem bőven elég kezdésnek, én a 3300-at néztem ki

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • El águila

    csendes újonc

    válasz Tomdriver #36211 üzenetére

    A válaszom, igen. Nekem több mint fél éve van meg. 18/55 kitobjektívvel vettem meg (melynek a teljesítményét méltatlanul alábecsülik sokan :D ). Egy Fuji HS-20 EXR-t használtam előtte (még megvan :K ).
    Azért váltottam, mert nem volt olyannyira "variálható", egyébként finom kis gép az is. Amikor elkezdtem nézelődni, a Canon vs. Nikon "párbajból" azért is a Nikon lett a nyerő, mert számomra fontos volt az akkumulátor kapacitása, ami így utólag, igaznak bizonyult (a Canon fel annyi időt bír ki átlagos használat mellett). Igaz, viszont a hozzávaló objektívek árszintje sokszor magasabb. Másrészt amikor döntés előtt álltam megkérdeztem egy fényképész műteremben dolgozó barátomat (dolgozott mindenféle márkájú és formátumú géppel), hogy mit válasszak, és ő egyértelműen a Nikon megvételére buzdított. Személyes tapasztalatom így tizenvalahányezer expo után, hogy szeretem ezt a gépet. Mind kezelhetősége, mind a beleépített feautre-ok (bocsánat :) ) miatt. Nagyjából azt kaptam, amit vártam.
    Az objektíveim hozzá a következők: AF-S Nikon DX 18-55 VRII
    AF-S Nikon DX 55-300 VR
    AF-S Nikon DX 35
    Bower 500 8.0
    Sigma DC macro 70-300 (de mivel kellett a stabilizátor tartalékba tettem)

    Anno a kit kb. 230e volt (kb. most is annyi). Az 55-300-as kijött 85e-ből (ebay), a 35-ös 40e (hazai használt), az 500-as úgy 40e- be került (szintén ebay), és az utolsó obi volt a legolcsóbb a maga 30e árával. Tehát ez így körülbelül 400e Ft-ból jön ki.

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D5500, AF-S DX 18-55 VRII, Sigma 70-300 DC macro

Új hozzászólás Aktív témák