Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz #40935168 #43616 üzenetére

    Aki esetleg a terjedelem miatt nem olvassa el:
    - Bocs. :)
    - Alul tájon egy link, érdemes.. :K

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz #40935168 #43616 üzenetére

    Hogy érdemben hozzászóljak, én Freddy helyében D600-ra mennék

    Ha most nagyon kekec lennék, azt írnám, én meg Freddy (és még sok fórumtárs) helyében elkezdenék végre megtanulni fotózni azzal, ami van...

    Komolyan, srácok, mi ez a technika hajhászás ami az elmúlt hetekben úrrá lett rajtatok és a topikon? Mi szól Freddy és a D600 páros mellett, azon kívül hogy kütyübuzéria és hogy anyagilag esetleg megteheti? Lehet, hogy kimaradtam valamiből, de pl Freddy kb 1,5-2 éve kimondottan azért váltott DSLR-re hogy a családjáról, a kislányáról szép képeket lőjön, amit egy kompakttal nem igazán tudott. Kifejezetten ez volt a cél, semmi fotós ambíciója nem volt, kb se ideje se kedve hozzá, egyszerűen csak jó képeket akart mint itt a legtöbbünk. Semmi olyan fokú kreatívkodást nem akart mint Karima, Eastsider, Cayman vagy gab.m, m3ss kollégák. Akkor meg könyörgöm, mire nem elég a D7000?
    Már sokszor leírtam, most is megteszem: Nézzétek meg a Flickeren Fenti urak D40-el, D50-el és D40x-el készült fotóit. A legtöbbünk felszerelése 1-2-3 kategóriával ezen gépek felett van és a képeink nyomába sem érnek azoknak a képeknek...

    Bocs Freddy, hogy épp a te példádon keresztül írtam le amit gondolok, természetesen nem rólad van szó, hanem arról a fotós típusról akit Te vagy Én megtestesítünk. És komolyan érdekel, hogy mi indokolná a D7000-nél komolyabb vázra váltást a magunk fajta kocafotós számára.

    Holnap majd jól beletépünk...

  • mik-oca

    tag

    válasz #40935168 #43616 üzenetére

    Alapvetően én is dilemmában vagyok jelenleg..ez persze azért van,amit t_a_m_a_s is leírt, mert eléggé technokrata vagyok!

    Nekem közel négy évig D300-am volt, amit nagyon szerettem, jó volt a fogása, jó volt az AF-je, gyakorlatilag nekem elég volt a tudása, csak az nem volt az igazi, hogy ISO200-on is tudott zajos lenni pl. egy homogén háttér. Miután eladtam és fél évig nem volt semmim, akkor kezdtem nézelődni és rövid időre egy D7K-t vettem
    Ennek nagyon tetszett a képminősége, a funkciói is jók voltak, de valahogy érzetre még mindig hiányzott a D300 fogása, és a AF-je! (néha)

    A Én saját vágyaimban egy D300 utód lebegett, aminek AF-je alapvetően marad, fogásra is csak egy jobb szenzort (értsd kevesebb zaj magasabb ISO-n mint pl. D7K-nál) raknak bele! Tudtommal nem Én vayok egyedül ilyen vágyakkal! :))
    Sajnos ez még nem érkezett el, de lehet, hogy ki is hal a D300 vonala, és belép a jelenleg bejelentett D7100-as ide....

    Lassan kellene venni egy gépet, ezért Én is megvárom a D7100-as teszteket! Nagyon a D600 felé húz a szívem! (mondjuk egy D700 AF-el még jobb lenne :) )
    A D700 nagyon jó kis gép,de azért erősen fejlődik a technika a háttérben és mint "technokrata" ezt nem tudom figyelmen kívül hagyni! :))

    A 24Mpixel a D7100-nél valószínűleg felesleges,de nem hiszem hogy gondot okozna. Volt szerencsém használni egy off Sony A77-est,amiben szintén 24Mpixel-es szenzor van, nekem tetszett, és semmi problémát nem láttam.
    Ami a D7100-ban érdekel, az az AF, ill. a szűrő elhagyása mennyit jelent élesség szempontjából!

    Na ezek jutottak eszembe, alapvetően egyetértek Eperkutyus-sal...

Aktív témák