Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Egyre izgalmasabb a CMF Phone hátlapja

    ma Az új előzetes cserélhető hátlapot sejtet, de valószínűleg csak a dizájnon módosíthatunk, az akkumulátorhoz nem valószínű, hogy hozzáférünk.

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz t_a_m_a_s #43619 üzenetére

    Ez kulon tema amit feszegetsz es lehet kicsit a szivem melyebol egyet is ertek.

    De! Apaink is alkottak filmes gepekkel gyonyoru kepeket, de forditva gondolkodva: ez meg nem ok arra, hogy ha van ra penz, ne vegyem meg az ujabbat. Es ha van ra keret h megvegyem, a tobbszazezernek sulya van: nem szeretne az ember "szarra" kolteni. Igy aztan kicsit kutyubuziskodik ;) hogy korbejarja a temat. Ebben nincs semmi ize.

    Nekem is tetszenek amugy m3ss kepei. De kompoziciorol, effektekrol stb. altalaban nem a Nikon topikban dumal az ember, hanem a kep-megkopkodos topikban. Szoval itt mehet a szaraz tech, szerintem. De ez csak egy velemeny.

    A masik: nem mindenki mutogatja azt, amit altalaban fotoz.. ;) es otthon gyereket magas iso-n megloni vaku nelkul meg mindig szebb, mint alacsony iso-n vakuval telibeverni mindent es mindenkit. Persze, plafon, stb. de azert VAN az uj vazaknak is letjogosultsaga es nem kell fotomuvesznek lenni ahhoz h az ember kihasznalja.

  • atok666

    őstag

    válasz t_a_m_a_s #43619 üzenetére

    ...És komolyan érdekel, hogy mi indokolná a D7000-nél komolyabb vázra váltást a magunk fajta kocafotós számára...

    Szerintem ugyanezt megkerdezhetned egy mobilos, autos, hifis, oras vagy barmelyik mas forumon. A forumozok 99%nak nincs szuksege egy 7knal jobb gepre, egy egy eves mobilnal, egy 4eves autonal ujabbra stb.
    Az ember mar csak ilyen :)

    Atok

    [ Szerkesztve ]

  • Real_Necro

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #43619 üzenetére

    " elkezdenék végre megtanulni fotózni azzal, ami van..."

    Teljesen egyet értek. De szerintem ezt notórius kütyübuziknak felesleges magyarázni, mert a jó kép készítését alátámasztják egy technikai blablával. A művészi szellem ezen a szinten halálra van ítélve. :DDD

    Én is kissé elszaladtam ebbe az irányba, de most már elmondhatom, hogy kb. kialakult az a felszerelés, ami számomra tökéletes, nem vágyom többre (na jó, még egy alapzoom vagy fényerős fix hiányzik). Most jön az, hogy tényleg a tudásomat kellene fejlesztenem, hogy még többet ki tudjak hozni egy képből, ne csak egy agyatlan kattintás legyen egy xszázezres költségű felszereléssel. Szóval lapozom a könyveket, nézek rengeteg képet, aztán várom a szebb, napos időjárást, hogy valamerre nekiinduljak fotózgatni.
    (közben lakásfelújítás, meg lassan felmondok cégnél, de ez mellékes... :DDD )
    Szóval egyelőre nem fogok D90-ről másra váltani, max majd gari lejárta előtt talán frissítek valamire, de ez még nagyon messze van, 2 évre előre meg nem tervezünk hobbira, vannak sokkal fontosabb dolgok az életben.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Aktív témák