Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz vitezlejszlo #40985 üzenetére

    Úgy látom erre még nem kaptál választ.
    Nem csak külön lehet vázat és obit venni, hanem gondoltak a fotózásban kevésbé jártasokra is (hogy ne kelljen nekik a sok-sok paraméterrel rendelkező üveg közül választani), így összecsomagoltak pár egyszerűbb konstrukciójú objektívet a vázzal. Ezt nevezik kitnek, a benne lévő objektívet kitobinak.
    Ez a belépő szinten általában Nikkor 18-55, 55-200, 55-300, 18-105; feljebb pl Nikkor 24-85, stb.

    Közös jellemzőjük, hogy kitben vásárolva olcsóbbak, mint külön, rendszerint jó átfogással (zoommal) rendelkeznek, van bennük képstabi (VR), ellenben optikailag nem épp a legjobbak. Itt nem arra gondolni, hogy bármi baj van velük, sőt, inkább arról van szó, hogy nem a képminőség az elsődleges cél, hanem, hogy rájöjjön a friss dslr tulaj, hogy milyen objektívre van szüksége a jövőben, és erre vegyen egy céleszközt.
    Ezek rendszerint kisebb átfogásúak, gyakran nincs bennük VR, drágábbak, de penge képet metszenek.

    A 18-105-os szoktuk ajánlani kezdőknek.

    dabgergo:
    Szerintem nem írta. hogy bármilyen funkcióban rosszabb lenne, sőt. A Metz 58 AF-1 a korábbi csúcsmodell a Metz-nél (az AF-2 váltotta, amiben pár konstrukciós módosítás volt csak). Nem lehet összehasonlítani egy SB600-zal, sokkal inkább egy SB 800/900/910-zel van párban.

    Nagyon jó kis vakuk ezek. Én csak azért hagytam ki őket, mert nem sok különbség van árban a Nikon és a Metz között, s mivel az előbbit túlárazottnak érzem, ezért ez igaz részben az utóbbira is. Ezért végül a Nissin mellett döntöttem.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Aktív témák