Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz m3ss #39501 üzenetére

    "A" módban voltam, ahogy lenni szoktam, Auto iso 100-3200-ra téve, 1/125-höz. Ezt lehetett volna kevesebb iso-ra csökkenteni úgy, ha növelem az 1/125-öt mondjuk 1/60-ra vagy 14-24-hez akár 1/30-ra is, de az még rosszabb lett volna a gyalogosok miatt. De hidd el, tágon sem adott még használható záridőt a gép, így hagytam így (főleg a 90mm miatt, kicsit a reciprokszabály fölött) és a Tamronhoz oké volt, lámpa alatt a modell arcán megjött a kellő fénymennyiség.

    A 14-24-el tényleg bohóckodás volt csak. Tudni akartam milyen nehéz, milyen a torzítás, mennyire feeling egy ilyen obival dolgozni, milyen a végeredmény, fókusz pontosság, stb. Nagyon jó üveg.

    A gép 3200-as iso mellett f/4-en 1/20-at adott, ezt kézből még levegőt visszatartva is hááát.. De látjátok, a statikus dolgok hellyelközel jók lettek (már ami fókuszsíkban van), a gyalogos meg mászkál, hát ja :U

    Tehát 6400-en is 1/40 körül álltam volna meg, ugyanúgy rossz lett volna. 2.8-ra visszatéve az obit talán jó lett volna, de nem számolgattam most fejben, wtf. csak lőttem, mert közben a többiek ám tevékenykedtek.

    Amit szoktam néha, ha 3200-6400 körül megállok, az az, hogy alulexponálom a képet, ha határán vagyok annak, hogy megfogjam a témát vagy sem. És majd PS-ben utánavilágosítom. Ez nyilván hasonló végeredményhez vezet, mintha vázban emelnék jobban ISO-t, de érzetre mégis más kicsit, aztán lehet, csak behaluzom. :DDD Ezt majd még kitesztelgetem.

Aktív témák