Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz s1ru2 #16606 üzenetére

    A 18-105-ös a tesztek szerint nem rosszabb a 18-55nél és normál esetben nagyon ritkán kell cserélni. A multkor is ezzel mentem kirándulni és egyszer sem kellett obit váltanom, míg a régi 24-70+10-20as sigma kombónál örökké cserélgetnem kellett. SzVSz az 50mm feletti rész hasznos dolog, ez tántorított el a sigma 2.8/17-50 vagy hasonló obik beszerzésétől.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz s1ru2 #16606 üzenetére

    A minőséget tekintve: mindkettő műanyag bajonettes, szerintem jól összerakott darabok. A 18-105 zoomgyűrűje határozottan kényelmesebben kezelhető, a 18-55-é kicsit csökött...

    Én, amikor 18-55 és 55-200 kombóval voltam nyaralni, akkor elég jól elvoltam a 18-55-el, a telét nem sokszor használtam. Az viszont biztos, hogy a 18-105 kétszer akkora átfogása sokkal kényelmesebb, és a későbbiekben 40-50K-ért tudsz venni egy 55-200 VR-t, ha hiányzik a tele tartomány.

    Kérdezted még az UV szűrőt. Elég parázs viták vannak róla, hogy kell vagy nem (a mai optikák frontlencséje már nem annyira sérülékeny mint a régieké), hogy ront vagy nem a képminőségen, stb. Nekem mindegyik obimon van, de ajándékba kaptam őket, pénzt nem adnék érte... Fizikai behatásoktól való védelem céljából elég hatékony a napellenző is, és az biztos, hogy nem ront a képminőségen;)

    Holnap majd jól beletépünk...

Aktív témák