Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Throme #13239 üzenetére

    laikuskent belegondolva sztem semmikeppen sem feleslegesen. RAW igy is sokkal tobb informaciot tartalmaz, mint a fine jpeg, igy adott esetben utomunkanal sokat nyerhet az ember vele.

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Throme #13239 üzenetére

    a veszteséges tömörítés NEF esetében nem azt jelenti mint JPG-nél!

    12 biten eredetileg 4096 lineáris fokozat lenne ábrázolható, itt egyszerűen ezt csökkentik 683, nem-lineáris lépcsőfokra, mint azt itt leírják
    (az elosztás olyan, h az árnyékos részeken marad az eredeti finomság, és följebb haladva csökken, nőnek a lépcsőfokok)

    így ennek a gyakorlatban nincs észlelhető hatása, csak egészen extrém módosításokkal lehet egyáltalán láthatóvá tenni a különbséget az eredetihez képest, mint azt pl. itt bemutatják

    de a JPG-hez képest így is óriási különbség van!
    ott már 8 bites, azaz 256 nem lineáris fokozatra csökken az árnyalatok mélysége, ami már enyhébb utómunkánál is gyakran zavaró hatást okoz
    (amíg nem nyúlsz a NEF-ekhez, csak módosítás nélkül átengeded Capture NX-en, addig persze elhanyagolható az eltérés - de ilyen ritkán van. Ha más nem, pl. fehéregyensúly finomhangolás nagyon gyakran kell)

Aktív témák