Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Remus389 #47494 üzenetére

    Én nem finomkodtam vele, telibenyomtam az AIO hűtés 2. nem használt 140-es ventijével, 800 RPM körülre szabályozva. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Laraxior

    titán

    válasz Remus389 #47494 üzenetére

    Nem menne rá inkább egy nagyobb venti? Ami nem süvít annyira :D
    Északi hidat anno én úgy hűtöttem, hogy egy ventit tettem a VGAra :D
    Elég csak odatámasztani, nem kell csavarozni se semmit.

    - Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

  • Auratech

    őstag

    válasz Remus389 #47494 üzenetére

    Látom, nem vagyok egyedül a kihívással. Egyelőre hagyom élni a vasat. A hét végén azonban offenzívát indítok a hideg csendért. Van egy régi HP Proliant G3 szerverből (2) húsos hűtőm. A fiam a másikat feltette az i5-re az Artic helyére. Az artic kiváló pörgettyűjét áttette rá. elmondása szerint kábé minden 10 fokkal hidegebb. Idle állappotban passzívan elmegy neki.. A chipsetre is van régi cpu hűtőről alu alapanyagom. Csak reszelni kell egy kicsit.
    Régi vashoz régi réz dukál. :)


    Más. A ramok tekintetében tök sok baromságot olvasok a három csatornás ramról. 4 modul tripple channel-ben, nem bírom felfogni. Az egyféle Flex mode lehet csak. 3 modul megy párhuzamosan, a negyedik meg .. merőlegesen? Az adatbuszok mondjuk (asszem40) bitesek, amik összeadódnak, ahogy a vga-k nál. Kettő megy dualban, a 3-4 meg összeadódva Flexben, mintha a 3. slotban egy 8GB-os lenne.
    Elmesélem, szerintem hogy kell érteni.. A single channel - az egysávos út. Egyszerre egy kocsi mehet rajta, adott utasszámmal. A dual channel az a kétsávos autópálya. Egyszerre két egyforma kocsi tud egymás mellett haladni, kétszer annyi utassal. A tripple channel az meg a háromsávos autópálya, ahol egymás mellett három egyforma kocsi megy háromszor annyi utassal (utas=adatcsomag).
    Ha négy kocsid van, akkor valamelyik sávon kettőnek kell mennie egymás után. A harmadik csatorna párhuzamossága sérül.
    Szerintem ilyenkor simán dual channelben megy a négy ram. A hw info csak a proci memóriakezelésének lehetőségét írja ki, de a 3. csatorna nincs használva. 3x4, vagy 3x8 GB esetén biztos más a helyzet. A 4 modult a 4csatornás ram tudja tényleg párhuzamosan közel 4x sebességgel használni.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák