Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pincehely

    addikt

    válasz B4l!nt #22077 üzenetére

    Szerintem felesleges a biossal szórakozni, nekem is UD5-van és szintén F12bios.
    A követekező feszültségeket ellenőrizd:

    pqu/uncore:1,36V
    PLL: 1,88V
    Ram: 1,66V
    IOH: 1,2V (adhatsz többet is, de max 1,3!!!!!!)
    ICH 1,2V (adhatsz többet is, de max 1,3!!!!!!)

    Ezeknél többet ne adj, de a leírt értékek még biztonságosak.
    A 20-as szorzó nem a legstabilabb, így egyenlőre próbáld 19-el.

    Első körben kapcsold ki a következőket is: EIST, Turbo Mode, C1, Spread Spectrum

    És állítsd be ezeket:

    CPU Clock drive: +800mv
    PCIE Clock Drive: +900
    CPU skew: +300ps
    IOH clock skew: 0ps

    QPI link pedig: X36(Fontos)

    Performance enchance: standard

    http://kefetemap.deviantart.com/

  • AirBooms

    addikt

    válasz B4l!nt #22077 üzenetére

    Hát ez nekem nagyon úgy tűnik, hogy lapprobléma lesz, vagy ram. A proci biztosan tudja a 200 bclk-t - tudod, küldtem neked screen-t (most nem tudom újra belinkelni, mert szinte mindenem eladtam, most laptopról írok). De a korábbi tulajnál is nagyon jól ment (aki itt szintén közismert). Az egyik legjobb itteni prociról van szó (asszem). Amúgy a 19x200-at, vagyis a 3800 MHz-et 1,18 V-on használtam, s ha jól tudom, a 20x200 HToff screen-en 1,226 Vcore volt a porci feszültsége? Tehát a procival nem lehet gond.

    Próbáltad már egy rammal (csak az első, A1-be rakd)? Lehet, hogy a ram kavar be? Lehet, hogy nem szeretik egymást az alaplappal?
    Hát eléggé lehangoltál, hogy nem akar összejönni a dolog. Az kevésbé ütött volna mellbe, hogyha azt írod, hogy nélad magsabb Vcore kell a 4 GHz-hez... De az, hogy nem bírja a 180 feletti bclk-t, szerintem valami nagyon ocsmány dolog... Vagy valami egészen banális hiba lesz, vagy valami inkompatibiltás. Szerintem nem finomhangolásról van itt szó...

Új hozzászólás Aktív témák