Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #22370 üzenetére

    "CPU-magok hőmérsékletével annyiban kell vigyázni, hogy a mérőpont nem ott van (azaz a belsejükben), ahol a legforróbb a helyzet,..."

    Ez tévedés, a számolómagok legforróbb pontjain van már 1-2 generáció óta Intel-nél. (Legalábbis ha valaki a rendes maghőket nézi, "Distance to Tjmax" értéket pl. realtemp-el).
    A különböző progik és a BIOS által kalkulált (tehát nem mért!) CPU hőfok egy rakás dolog összessége, az próbálja a CPU kupak/fogalalat hőfokát saccolni, de ha megnézed, az általad említett 10-20 fok az ez a hőfok és a maghőfok között van. Amúgy a specifikációk szerint valós maghő, ha 20 megvan a Tjmaxtól (tehát 80 fok) még teljesen üzembiztos...

    "Sok túlforrósodó alkatrész hőmérsékletét az égadta világon semmi nem méri, ezt ne felejtsd el! Infra hőmérő beszerzése javasolt, hátha nem is az általad keresett dolgok jelentik a hibaforrást."
    Maximálisan egyetértek. Nekem is ott figyel az asztalon egy scythe infrás hőmérő, 5K-ért kapni, Thermo Wireless, és azóta legalább mindig tudom, mikor épp 80 fokos a teavizem, és a gépemben is, mire kellett még extrahűtés. :D

    Ha a kaktuszba ugráson múlik a bátorság, meg a CPU eszelésen, akkor bizony én bátortalan vagyok... ;]

    A marketing szajkózás nem szokásom, de ha valami innovatív, és tetszik, akkor azt nem fogom véka alá rejteni. ;) Amúgy abszolút gondolkodó embernek tartom magam, nem dőlők be könnyen az üres marketingfogásoknak... Amit írsz, az csak részben igaz, sok autóba belerakják szériába, amire szükségem van, és tényleg extrák szoktak az extrák között lenni, legalábbis azoknál a típusoknál, amiket mostanában nézegettem...

    (#22371) subaruwrc: Az, hogy nálad mire elég, és az, hogy mi a biztonságos, sajnos két független dolog. Nálam 1,25V-on hibátlanul szalad 2800Mhz-es uncore 1400@CL7 6GB tri-kit rammal, 1,35V-on nálam 3200-3400 elérhető, 1600-1700@CL8-as 6GB tri rammal. Ez azért több a "semminél". Sajnos a rút valóság az, hogy ennyit bír biztonságban a proci nem többet. Nem mintha a 3675-ös beállításom 1400-as ramokkal nem lenne elég bármire.... :U

    (#22376) subaruwrc:Hétköznapi használatra csak szólok, 222 fölé esélytelen menni. Így lett tervezve a QPI busz. Persze, ha valaki csak egy validra hajt.... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák