Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz youspinme #16969 üzenetére

    Korosodó képcsövekre jellemző az emisszióképesség csökkenése, a katód felületi oxidálódása miatt (hiába elvileg vákuum, gyártáskor maradhatnak benne oxigénmolekulák).

    Jellemző a hideg állapotban zöld eltolódás is, talán a vízszintes sorban középen elhelyezkedő zöld katód – helyzeténél fogva – hamarabb felfűt, vagy ki tudja, de ez TV-knél is így szokott lenni.

    Ahogy teljesen felfűt mindhárom katód, lassan kiegyenlítődik az elektronemisszió, ezzel nem tudsz mit csinálni. Elvben lennének a képcsőregeneráló, túlfűtő eljárások, de ilyennel már nem érdemes foglalkozni, rontani is lehet rajta. Regenerálásnál nagyfeszültségű impulzusokkal próbálják átszakítani, lepergetni az oxidréteget, ami nem is mindig tartós, vagy hibát is okozhat, úgyhogy én a TV-szervizemben sem használtam ilyen szerkezetet. (De találkoztam olyan esettel, amit máshol regeneráltak és nem sokáig tartott.)

    Amikor néha behomályosodik, azt a fókuszfeszültség megváltozása okozza, aminek több oka lehet. Időszakos áthúzás a külső alkatrészekben (képcsőfoglalat, szikraköz, fókuszpotméter, sorkimenő), vagy a képcső belsejében. Utóbbi eset szintén reménytelen.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Mikisys

    őstag

    válasz youspinme #16969 üzenetére

    Biztos, hogy nem a Fly-Back(nagyfeszültséget előállító) transzformátor a hibás, mert működik a készülék.
    Valószínűleg a képcső elöregedett és az áramkörei sem tökéletesen működnek.
    El kell tenni vésztartaléknak és érdemes egy jó minőségű újat venni helyette.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák