Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage20

    csendes tag

    válasz HEBI #13 üzenetére

    Apáméknál a cégnél próbáltam! Az én configom az adataimnál látható, a másik gép egy 3,8 Ghz-es P4 volt 1GB 400 MHz-es RAM. Annyit próbáltam hogy van egy progi a neve Witness 2004. Ezzel a progival ilyen full gyártásszimulációt lehet elvégezni! Egyszerre indítottunk el a szimulációt mind két gépen és hát az enyém bőven nyert! Ennyit tudok róla mondani mással nem próbáltam! Más progival lehet nyerne a P4 de ebben speciel a Pentium M volt a gyorsabb. Szerintem azért mert nagyon sokat kell számolnia a procinak és a 2MB L2 cache az nagyon sokat számít.

    Ja még ezt találtam közben:

    A processzorgyártó egyik vezetője kijelentette, hogy a Centrino mobil technológiára épülő noteszgépek legújabb változatai teljesítményben sem maradnak el az asztali gépek mögött.

    Mooly Eden, az újonnan létrehozott Intel Mobility Group alelnöke a Sonoma Centrino technológia bemutatóján fejtette ki véleményét, amelyet egy játék segítségével igyekezett alátámasztani. A teszt során a legújabb, 2,13 GHz-es Pentium M processzort, az Alviso chipkészletet, valamint 1 GB DDR2 memóriát tartalmazó noteszgép valóban kiváló teljesítményt nyújtott, és a játékok terén nem maradt el asztali társa mögött, amely egy 3,6 GHz-es Pentium 4 chipet, és szintén 1 GB DDR2 memóriát foglalt magában.

    Szakemberek szerint a bemutató jelzésértékű, hiszen az Intel korábban a középkategóriás asztali számítógépekkel sorolta egy csoportba a legjobban teljesítő laptopokat. Véleményük szerint a bemutató egyben a Pentium 4 egyeduralmának gyengülését is jelzi, hiszen ha a vállalat ilyen teljesítményt tud kipréselni a legújabb mobil processzorokból, ez könnyen a jelenlegi asztali chipek versenyképességének végét jelentheti. Ráadásul az Intel lemondott a 4 GHz-es Pentium 4 chip bemutatásáról, és a Prescott processzorok órajele a korábbi várakozásokkal ellentétben már 3,8 GHz-en tetőzött.

    A helyzet azonban nem ilyen egyszerű, hiszen a tervek szerint az idei év vége felé már elkészülnek az első ikermagos asztali processzorok, amelyek szintén jó eséllyel pályáznak a Pentium 4 örökségéért. Az ikermagos chipek révén pedig az Intel az órajel csökkentésével egy időben némileg enyhítheti a fogyasztás és hőtermelés jelentette problémákat, amely a leginkább felelős a Pentium 4 korai kifulladásáért. A Pentium M processzorok kiváló teljesítménye azonban meggyőzheti a vállalatot, hogy az eredetileg noteszgépekbe szánt chipeket egyéb termékekben is hasznosítsa, és a Pentium M-el váltson fel egyes asztali termékeket.

    A vállalat egyelőre kivár, és mire a Pentium M ikermagos változata - kódnevén Yonah - 2006-ban megjelenik, könnyen lehet, hogy választ kapunk ezekre a kérdésekre. Abban mindenestre biztosak lehetünk, hogy az új processzorcsaládnak csak akkor van esélye a sikerre, ha legalább olyan teljesítményt nyújt, mint a jelenlegi Pentium 4 chipek - az Intel szerint erre jó esély mutatkozik, és a Yonah kiváló eredményei és kedvező fogyasztása révén hamar kivívja majd a felhasználók elismerését.

    Dell Latitude D810 (Intel 915 chipset, Pentium-M Dothan 2.13Ghz 2MB/533FSB, 1GB DDR2 RAM 533 MHz Dual chanell, WUXGA LCD (1920x1200), Radeon X600 128 MB, 8x DVD+-RW, 80 GB HDD, intel wifi b/g, bluetooth)

Új hozzászólás Aktív témák