Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Orlin #7760 üzenetére

    A fának kell egy 1x1m-es gödör, marhatrágya, komposzt, föld, locsolás, stb, hogy jó legyen neki. Ami alatta van, azzal idővel megbirkózik, talán még a tömör sziklát is át tudja törni. A növekedését lassítja csak, de te is össze tudod hasonlítani, azzal, ami mellette van, hogy milyen gyorsan nő. Talán nem is lesz különbség, mert a mélyebb részen mindenhol ilyen a talaj nálatok, ki tudja. Nálunk van egy vastag agyag réteg, 7 év kellett mire átment rajta, onnantól 1 év alatt dupla akkora lett a fa, és elkezdett teremni. Gondolom a vízre volt szüksége, ami alatta volt, mert nem locsoltuk valami sokat.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Orlin #7760 üzenetére

    A saját tapasztalatom az, hogy teljesen mindegy. Én nem metszek bele semmibe, egyszerűen csak lerakom, és megmarad. Még trágyát sem feltétlen muszáj rá hordani, az a lényeg, hogy rendesen átmozgasd alatta a talajt egy méter mélységig és legalább heti 2x kapjon vizet vagy eső vagy öntözés formájában, akkor szépen meggyökeresedik. Ha esetleg olyan elvetemült vagy, hogy nyáron ültetsz, akkor 1-2 naponta locsolni kell legalább egy, de inkább két hónapig, különben elszárad. Ilyenkor jó neki, ha meghagyod a gazt körülötte, az is védi a kiszáradástól. Most úgy vagyok vele, hogy néhány évig fölül sem fogom metszeni, várok a koronaforma kialakításával, amíg megerősödik a fa, és kibírja egy-egy ág elvesztését különösebb gond nélkül. Utána is teljesen minimálra veszem a metszést. Nem szeretek dolgozni vele, és az utóbbi évek alapján nem is látom értelmét szétvagdosni a fát, amikor minimálban nekem jobban terem, ha ésszel csinálom. De persze ezek nem az ilyen nagyüzemi tapasztalatok, csak otthon, amit látok a kertekben kb. 5o fán.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák