Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1910 üzenetére

    köszönöm, de csak részben enyém az érdem
    teljesen magára hagyták anno a kertet, minden úgy burjánzott ahogy akart, szélén sövénynek japán kecskerágó volt zömében, de sok fehér foltos levéllel, akkor még nem tudtam, h az amerikai szövő kabóca garázdálkodik nagy számban, sok kárt nem csinál, lényegében csak esztétikai gondot okoz, viszont kimondottan a párás levegőt szereti és ott szaporodik, tehát adott volt, h a kert mikroklímája megoldja a párás levegőt, amit a tuják igényelnek, ezért bátorkodtam tujákat is telepíteni, és volt két rosszul "lefejezett" példány is, ami a gnóm alakon kívül vidáman elvolt, annak ellenére h nem is locsolták
    levéltetű is rengeteg volt, amik szintén szeretik a párát, és fülledt levegőtlen létet, ez utóbbit szüntettük meg
    minden növény sokkal nagyobbra nőtt, mint azt szakirodalmak írják, nem hiszem, h a talaj lenne különleges, anno sitt halomra hordtak fel némi termőföldet, a kert szellőzése, páratartalma "hőtartása" lehet a titok, de mivel nem tanultam csak tippelek
    ilyen volt és ilyen lett, kert hátsó részéből pedig ilyen
    ez a sétány rózsa tavaly egy kis cukki' volt csak, fává nevelt, ezeccázé' lőttem az egyik obiban, most több mint 1m volt már az átmérője a lombkoronájának:)
    ennek a zöld csenkesznek az átmérője 0,8m, de lesz az 1m is ( :

    szakirodalmak írnak sok mindent ahogy tapasztaltam sokszor egymásnak ellentmondót, ilyen savas, olyan lúgos talaj legyen, laza, kötött, árnyékos, napos, sok víz, kevés víz...( : ami egészen biztos, a kert mikro klímája áthúzhatja a matekot, illetve az egyes növények egymással való kapcsolata, nem tudom milyen módon kommunikálnak egymással, de az biztos h tudnak egymásról, és vmilyen módon azt is érzik ha törődnek velük, szóval nem nyűgként kell tekinteni a gondozásukra és meg fogják hálálni, kevesebb ph, több kertészkedés ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák