Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz justmemory #5457 üzenetére

    Akkor az a magas törzsű rózsa, azt általában vadalanyra oltják ott csak a felső virágos részt óvják télen. Vászon zsákkal körbebugyolálják az úgy nevezett korona részt, de csak akkor szabad ha már nincs rajta levél :K
    Utána olvastam a témának és néztem egy két kertész videót is, ahol úgy téliesítették a rózsát hogy a száraz és zöld levelek még a koronán voltak, na az teljesen rossz megoldás, úgy ne csináld :N
    Az őszi vissza csonkolást is ellenzi egy két kertész itt a neten, én már régóta úgy csinálom ősszel és nekem nagyon bevált, jelzem ezek sövény rózsák. Most így vannak a belső udvari rózsám vissza vágva teleltetve, a tacskó a háttérben jól mutatja hogy milyen mélyre is csonkolom a töveket. Nyárára ilyenek lesznek, de még nyáron is bele bele kell vágnom mert nagyon húznak felfelé.
    A befőttes üveg jó megoldás, de azért figyeld ne hogy lepenészedjen ;)

    #5458 Dorian
    A Biocera viasz nagyon jó anyag, így metszés után vagy oltásnál, a munka után jól zárd majd le, hogy ne párologjon el belőle az etil alkohol. Nyáron kiteszem a napra hogy kenhetőbb legyen, ilyen hidegben meg beleteszem a tégelyt egy forró vizes edénybe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák