Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    hol találom a hatályos 2012 es munkaszüneti napokra vonatkózó rendeletet?

    mert a google kihoz pár fajtát,(magyarközlöny oldalán nem találtam semmit)és egyiknél sem stimmel teljesen a 2012 december.

    találtam egy ilyet:
    39/2011. (X. 14.) NGM rendelet
    ezzel az a gond hogy nem említik benne a dec.2-án történt munkanapot,és a 31-én levő munkaszüneti napot.

    van egy ilyen:

    A nemzetgazdasági miniszter 28/2012. (IX. 4.) NGM rendelete
    a 2013. évi munkaszüneti napok körüli munkarendrõl
    A munka törvénykönyvérõl szóló 2012. évi I. törvény 102. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek,
    valamint a Miniszterelnökséget vezetõ államtitkár feladat- és hatáskörérõl szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 73. §m) pontjában
    meghatározott feladatkörömben eljárva a következõket rendelem el:
    1. § (1) E rendelet hatálya – a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel – kiterjed minden munkáltatóra és az általuk
    foglalkoztatottakra.
    (2) E rendelet hatálya nem terjed ki a megszakítás nélkül üzemelõ és a rendeltetése folytán a munkaszüneti napokon
    is mûködõ munkáltatónál, illetve az ilyen jellegû munkakörben foglalkoztatott munkavállalók munkarendjére.
    2. § A2013. évi munkaszüneti napok körüli – a naptár szerinti munkarendtõl való eltéréssel járó – munkarend a következõ:
    a) 2012. december 1. szombat munkanap
    2012. december 31., hétfõ pihenõnap
    b) 2013. augusztus 24., szombat munkanap
    2013. augusztus 19., hétfõ pihenõnap
    c) 2013. december 7., szombat munkanap
    2013. december 24., kedd pihenõnap
    d) 2013. december 21., szombat munkanap
    2013. december 27., péntek pihenõnap

    Gondolom a 28/2012. (IX.4.) a kiadás dátumát jelenti,márpedig ennél frissebb rendeletet nem találtam ami munkaszüneti napról írna.
    Itt írják a december 1-jét,és a december 31-ét,viszont 15 ről nem esik szó...

    Elvileg kéne lennie egy rendeletnek,amiben szerepel a dec1, és a dec 15 munkanap,továbbá a dec 31 munkaszüneti.de én ilyet nem találok..

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • flash-

    veterán

    Munkajoggal kapcsolatban lenne kérdésem :

    Az mennyire szabályos hogy van egy adott vezénylés(24-72), majd 1nappal azután hogy hazamentem a következő napon munkában(masik helyett plusz munkaban) tudom meg azt hogy 4 nap mulva ujra be kell mennem más helyett mert az beteg. Sőt következő heten is kell pluszokat vallalni.
    Raadasul nem fizetik túlorakent mert majd a kethavi orakeretben következő hetekben ammyival kevesebbet dolgozok.
    Mintha olvastam volna ilyet hogy ha beremdelnek túlórára akkor hiába 2havi órakeret, azt már túlóraként kell fizetni és nem lehet azt a plusz órát kesobb pulsz szabadnappal kiváltani??
    A másik pedig ami gyanús, az az, hogy par nappal túlóra előtt valtozhat a vezenyles?
    Kerem olyan valaszoljon aki valóban vágja a munkajogot
    Előre ia köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • flash-

    veterán

    válasz MCGaiwer #19957 üzenetére

    irodai diszpécser (24/72) és nem rendelik el túlórára, csak simán mondják hogy holnap is vissz akell jönnöd, cserébe majd a hónap többi hetében kevesebbet jössz..

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • flash-

    veterán

    Szabályos hogy dolgozói hiba, vagy annak vélt esemény vagy tevékenység - mulasztás miatt a főnök jelentést - szolgálati jelentést irattat alkalmazottal? (diszpécser, rendszeti cégnél - közterület - felügyelet) , de egyébként a diszpecser nem rendész, sima alkalmazott)
    Van olyan érzésem hogy nem.. De erről semmi jog..

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • flash-

    veterán

    Hatósági bizonyítvány kérelem kedvezményes gáz

    a fentivel kapcsolatban lenne kérdésem:
    kétszintes családi házban lakunk (2 generációs) az alsó szinten az egyik felső szinten a másik lakás.
    a felsőszintre úgy lehet feljutni hogy az alsószint nappalijából vezet fel lépcső.
    emiatt elutasították a kérelmünket. ez így vajóban probléma? vagy lehet fellebbezni?

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák