Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b4lukapitany

    tag

    válasz bandi0000 #24371 üzenetére

    Miért lenne 8 hónap az átfutása egy termőföld adásvételnek?
    Az aranykorona értéket az ingatlan tulajdoni lapján tudod megnézni.
    A művelés alól kivonás után földvédelmi járulékot kell fizetni. Azt, hogy pontosan mennyit függ a termőföld minőségi osztályától és az aranykoronától. A 2007. évi CXXIX. törvény 1. számú melléklete alapján ki lehet számolni, hogy mennyibe kerülne. Ha engedélyezi a földhivatal egyáltalán. Ehhez kéne egy meghatározott cél, aminek meg kell valósulnia, szóval nem úgy van, hogy ki akarom vonatni, leteszem a pénzt, aztán heló. Az is kérdés, hogy mit akar a területtel a vevő?

    A belterületbe csatolás akkor lehetséges, ha az önkormányzat településrendezési tervében szerepel, hogy az adott területet be akarják vonni. Ha belterület határán van az ingatlan akkor esetleg van rá esély, hogy a rendezési tervet úgy módosítsák, hogy az is bekerüljön, illetve, ha eleve benne van a tervben, akkor kérelemre lehet kezdeményezni, de szerintem ez a leghosszadalmasabb, legkörülményesebb út. Az adott önkormányzatnál kell erről érdeklődni.

    Összességében a sima termőföld adásvételnél mindkettő hosszabb folyamat időben.

    "de ha jól tudom, akkor utána màr rögtön eladhatnám kvàzi annyiért amennyiért szeretném"

    Ezt nem igazán értem. Ha szántó marad akkor is annyiért adhatod el, amennyiért szeretnéd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák