Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kodmen

    tag

    Sziasztok!

    Ide is felraktam.

    Segítséget kérnék gépösszerakást illetően. Eléggé kijöttem a gyakorlatból, régebben kétévente cseréltem a gépet, de már vagy 2006 óta nem raktam össze újat. Azóta elég sokat változtak a dolgok, nem igazán ismerem ki magam a számozások világában :-)

    1. A használat módja: A gépet főleg nem játék célra kívánom használni, illetve amivel esetleg játszom, az már nem fér bele a mai játék, max az őskövület kategóriába (Diablo 1-2, starcraft 1 , Warcraft 3, Gothic 3 Unreal Tournment, UrbanTerror és egyéb, soha végig nem vitt játékok...) :P Apróbb szerkesztéseket (gimp), esetleg néha videó tömörítést, vágást szeretnék, de főleg internet és irodai programok lesznek használatban. A gépre linux fog kerülni (UHU v. Linux Mint), windows-hoz -hacsak nem adnak hozzá egy jogtisztát- nem sok köze lesz. :)

    2. Ami megvan: Lényegében a monitoron és az egéren kívül semmihez nem ragaszkodom, de van egy tűrhető ház egy táppal (hány wattos nem tudom, 400-500 körül lehet), azt felhasználva érhető el némi megtakarítás. Illetve van egy 400Gb-os winyó, de már öregecske, ezért nem mint fő rendszervinyó számítanék rá. Van nálam egy használt gép kölcsönben / örökben, ami a fenti házon és tápon kívül tartalmaz egy alaplap + processzor párost is, de azt inkább vissza / eladnám

    3. A keret: 100-160eFt

    4. Elvárások:
    a) Jó ár/érték (vagy érték/ár? :-) )aránnyal rendelkező gépet szeretnék.
    b) Legyen minél csendesebb. Ehhez gondolom passzív hűtéses alaplap, nagy venti-vel szerelt (eredetileg) passzív procihűtő, nagy venti-s táp, jól szellőző, nagy venti-s ház kell
    c) Lehetőleg később még tuningolható, bővíthető legyen. Tudom, hogy 2 év távlatában már nem szabad processzor kompatibilitásról álmodni, de hátha... :)) Nem baj, ha kicsit többet tud, mint amire jelenleg szükségem van, legyen benne tartalék.
    d) ha belefér a keretbe, egy kisebb ssd is szóba jöhet, hogy a rendszer alapból gyors legyen, ez esetben gondolom a meglévő vinyót kell használnom, hogy ne fussak ki a keretből. De az sem lenne rossz, ha lenne bőven tárhelyem (2Tb). Bár hosszabb távon egy 2x2TB-os raid-es NAS lenne az ideális megoldás, a családi digitális fotótár is nagyobb biztonságban lenne... Itt kicsit bizonytalan vagyok.
    e) Végül és utolsó sorban nem lenne rossz, ha alacsony fogyasztású lenne alapból a gép, szoktam időnként bekapcsolva hagyni esténként... Ehhez persze az kell, hogy visszább lehessen fogni a teljesítmént, amikor nem kell.

    Elképzelések: Azt az infót kaptam eddig, hogy jelenleg az intel i5-öt érdemes venni, veri (gondolom kategóriájában) az AMD-ket (nem azért írtam le, hogy vallásháborút indítsak! :-) ), nekem volt korábban Athlon XP-m, elégedett voltam vele, pedig akkor még játszottam újabb jétékokkal. Alább van egy példa konfiguráció. Még mindíg igaz, hogy az AMD-k hidegebbek -> halkabbak, nyers erőben viszont jobbak az intel-ek? Most "már" -mondom, hogy le vagyok maradva- van grafikus processzor is a "tokban", s mivel nekem nem kell egyelőre nagy grafikai teljesítmény, ezért ilyen procit lenne érdemes vennem, és majd ha szükséges, veszek külön kártyát. Vagy alaplapra integrált VGA-t kellene nézzek, GPU nélküli procival?

    Alaplap GIGABYTE GA-Z87P-D3 31.293 Ft
    Proci INTEL Core i5-4430 3.00GHz 1150 BOX 46.349 Ft
    Ház THERMALTAKE VM30001W2Z V4 Black Edition 12.319 Ft
    Táp COOLERMASTER Thunder 600W RS600-ACABM2-WB 10.643 Ft
    Memória KINGSTON 16GB HyperX Black DDR3 1600MHz CL10 KIT KHX16C10B1BK2/16X 27.990 Ft
    HDD WD 2TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX 27.719 Ft
    ----------------------
    156.313,- Ft

    Nagyon köszönöm már azt is, ha valaki végigolvassa a fentieket! :C
    A segítségért pedig egyenesen előre hálás vagyok! :R

    Kodmen

    u.i.: a vásárlás várhatóan októberben fog történni, amikor meg lesz a forrás :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák