Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tedi

    csendes tag

    válasz rlazol #227 üzenetére

    Közben írtam egy monitor szervíznek, és meg is kaptam a választ.
    Képcső csere lenne! Bemásolom a szervíz válaszát, hátha másnak is jól jön.


    Az Ön által leírtakra a következőket tudom reagálni (így látatlanban):

    A színes olajszerű folt a monitoron, mely különböző szögből más-más színűnek látszik a képcsövön lévő tükröződés-mentesítő réteg mechanikai hibája (karca), mely semmilyen általunk ismert módon nem javítható, csak a képcső cseréjével.

    A fekete pöttyökről nem tudok nyilatkozni látatlanban. Ha azokat körömmel a felületen érezni lehet, akkor kívül, ha nem, belül vannak (maszk hiba) és a képcsőcsere valószínűleg (de csak az) megoldaná.

    Ami az összeugrálást illeti (ha jól értettem összeugrik a kép egy csíkban) szerintem nem a párásodás okozza, hiszen akkor nem egy időszakos, hanem egy állandó hibaként jelentkezne.
    Ezt a képcsőcsere nem hinném, hogy orvosolni fogja, hacsak nem az eltérítő szerelvényben van a hiba.
    Én szívem szerint azt tanácsolnám, vigye vissza a monitort és kérje vissza a pénzét.

    Hát ennyi! És ezt is fogom tenni! Már hívtam is az eladót, a többit majd hétvégén meglátjuk. Akkor jön haza ...-nan.
    Azt mondogatja, hogy ő egy jó monitort adott oda. Le akarja tagadni, hogy hibás volt!

  • tedi

    csendes tag

    válasz rlazol #227 üzenetére

    226 -os hozzászólásnál bemásoltam, amit a netről szedtem le, hogy milyen felbontásokban és frissítésben dolgozik ez a monitor. Ott sincs 100Hz.

    Ha a windowsban , a monitor beállításokban nincs kipipálva a '' monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése'' akkor olyan üzemmódot is ki lehet választani, ami a hardver károsodásához is vezethet.
    Lehet, hogy a pasinak nem volt bepipálva és ezért tudott olyan módot választani, ami nem jó a a monitornak.
    Nálam csak azt mutatja amit lehet választani.

Új hozzászólás Aktív témák