Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz HSM #5922 üzenetére

    a filmen lévő fényérzékeny szemcséknek szinte mindegy volt, hogy a fény milyen szögben érkezik be rájuk. Például a hátsó lencse széléről kilépő fénysugarak elég meredeken érték a film szélét, míg középen merőlegesen érkeztek rá. De ez a filmnek mindegy volt.

    Az elektronikus érzékelőknek (több dolog miatt, pl. mikrolencsék), akkor a legnagyobb a hatásfoka, ha minden képpontra közel merőlegesen érkezik a fény. Tehát az újabb obik (nem tudom pontosan hogyan) jobban a szenzorok sajátosságaihoz vannak tervezve. (na lehet hogy ez a marketing bullshit, de mégis látni javulást)
    (viszont a Fuji legújabb fejlesztése, hogy az érzékelői szélén úgy módosítja a struktúrát, eltolást, hogy ott a meredekebb fénysugarakat nagyobb hatásfokkal gyűjtse be.)

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • kiskornel

    addikt

    válasz HSM #5922 üzenetére

    Megválaszolták előttem. A válasz: élességben már nem felelnek meg a mai kor követelményeinek (kevés kivétellel). Filmre tervezett zoom obit már egyáltalán nem ajánlják. Fixek közt van még olyan, ami simán bevállik digitálison is. Lásd L-es obik.

    Filmes gépekre a követelmény: kép A4-ben kinyomtatva, közel 1m-ről nézed, akkor nagyobb legyen a pontok sűrűsége, mint a szemed felbontása. Viszont digit képeknél majdnem mindenki úgy ellenőrzi le az eredményt, hogy letölti, majd 100%-ban kiteszi képernyőre és megnézi, hogy éles-e. És lehet, hogy homályos az egész, ugyanakkor a fent említett szabályanak megfelel.

    Tehát az olyan obik, amik a régi szabályok szerint ultrán megfeleltek, most átlagosak, közepesek vagy rosszak is lehetnek.

    Adalék: bementem az egyik fotósboltba megkérdezni, hogy mennyibe kerül egy 50cm xY-os kép... erre azt mondták a 12Mpx-emre, hogy "ááá, háát... inkább A4". Azért nem árt, ha egy obi ki tudja hajtani az érzékelőhöz kellő vonalas felbontást.

    (#5924) .DLL :K

    (#5923) cOxeR: csak érdekességnek szántam.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák