Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasza_1

    senior tag

    válasz hcl #30992 üzenetére

    Arra is jó lenne, ha pl egy egyórás előadást kell egyben felvenni. Amúgy nem ritka más eszközökben sem, hogy az eszköz maximális fogyasztása nagyobb, mint amit a hozzáadott töltő leadni képes. Pl egyes (régebbi) macbookoknál ha kiveszed az akkut, a proci nem megy 100%-on, mert a töltő nem bírná.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz hcl #30992 üzenetére

    "Megfelelő portról lehet többet is szívni, ld. 2A USB töltők, de sok számítógépen van USB portok mellett + jel, az is azt jelenti, hogy az egy erősebb port, azok általában 1A is simán leadnak, mert pl. USB winyk is tudják igényelni a kraftot. :)"

    Igen, meg a hőskorban még voltak az "Y" kábelek is, ami két port párhuzamosításával 800 mA-t adott. :) Egyébként pontosan tudom, hogy működik ez: ezért írtam a #30974-ben, hogy "...vagy pedig kijátssza az USB áramkorlátját, de azt szabványos USB porttal nem tudja megtenni, csak olyannal aminek be tudja "hazudni", hogy ő egy nagy áramfelvételre képes okostelefon vagy tablet, stb." Nemrég építettem ilyen elektronikát a telefonomhoz, ami autóban szivargyújtóról biztosítja a nagy áramú töltést. 7-24 volt közt mindent megeszik és 4 A-t ad. ;)

    "Amúgy senki nem mondta, hogy közben használni kell. Tegyük fel, elmész nyaralni, nem kell vinned még töltőt, stb., hanem USb- ről éjjel szépen feltölt a masina. Esetleg elmész nyaralni, ellopják/elhagyod a töltőt... Tönkremegy a töltő, de ott az USB aljzatos töltő a telefonodhoz... Bármi.Tegyük fel, elmész nyaralni, nem kell vinned még töltőt, stb., hanem USb- ről éjjel szépen feltölt a masina. Esetleg elmész nyaralni, ellopják/elhagyod a töltőt... Tönkremegy a töltő, de ott az USB aljzatos töltő a telefonodhoz... Bármi."

    Biztonsági oka is van annak, hogy nem tölthető direktben a gép: úgy csak egy aksit vesztesz, ha valami gond van. ;) A képfényező gép gyártója nem feltételezi, hogy kizárólag külső akkupakkról töltöd az USB szabványos csatlakozón át a készüléket, hiszen simán lehet, hogy - mint írod is - egy telefon / tablet töltőre dugod: egy ki tudja milyen elektromos hálózatban én nem dugnék fel tölteni egy ilyen értékű gépet - jártam már úgy, hogy helyszíni fotózáson a kozmetikus kihúzta az egyik stúdióvakumat a szünetmentesemből és átdugta egy sima konnektorba, mert az az elosztó közelebb volt hozzá...Persze "elfelejtett" szólni róla...Aztán jött egy tranziens a hálózaton és szó szerint robbant a vaku, meg vele együtt a házban még egy router tápja, meg a beltérié is...Nem véletlenül dugok mindent zavarszűrt és védett elosztóba, pedig ez csak Solymár volt, nem mondjuk a Szíriai sivatag egy eldugott zuga, ahol kerékpárral tekert aggregátorról van delej a konnektorban. Szóval biztonság mindenekelőtt! ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák