Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fücsök007

    őstag

    válasz joysefke #22347 üzenetére

    Én is így látom, akinek nem elég 12 mag, annak ott a TR platform. Igazából 8 mag fölött csak mutatóba van 1-2 játék ami képes rendesen leterhelni minden magot. Amíg nem jönnek az új konzolokra a játékok, addig a még 6 magos ZEN2 procik is elég erősek magas frekin, kivéve az RTX 2080Ti-hez. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #22347 üzenetére

    Kösz, hogy leírtad helyettem! :))

    #22352: Az tech-jósdásnak megint elgurult a gyógyszere.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • csatahajós

    senior tag

    válasz joysefke #22347 üzenetére

    Utolsó nekirugaszkodás, mert majd úgyis kiderül, de:

    "Technológiai szinten az szól ellene, hogy a 3700X-3800X-szel szemben ez nem lenne egy tiszta történet. Lesznek helyzetek amikor limitálná a 16c32t RyZEN 3K-t a 3200MHz-es RAM sévszél és nem fogja azt hozni amit elvárnál 16db ZEN2 magtól."

    Miért, a 2990WX-et nem limitálta? mégis kiadták, pedig az majd 2k USD. Nem hiszem h pont ez fogná vissza őket. Itt ráadásul annyira nem kiélezett a dolog, mert most sokkal jobb a RAM support.

    +Másrészt tartalékolni kell a puskaport, miért lőnék most el a muníciót amikor még a 12c24t is simán veri a 8c16t intelt? Hasonló áron a 3900X helyett 9900K-t vennél, de ha lenne 16c32t ZEN2 drágábban akkor már azt vennéd? Ennek hol lenne értelme?"

    Igen, ez az egy amit én is írtam, de csak addig kell tartalékolni, amig az Intel válasza nem jön, ha jön egyáltalán. Tegnap bedobták az Ice Lake-et meg a full 5 gézás 9900-et, de ezek kb várhatóak is voltak (az előbbi mindenképpen, igaz az csak mobile chip, úgyhogy itt nem sok vizet zavar egyelőre). Ha lenne 16magos azt nem a 9900k helyett vennéd, hanem ahogy fent is írtam, a 9980XE vagy más HEDT helyett, féláron...ennek nagyon is lenne értelme.

    "Harmadrészt ott van a 16c32t 2950x Threadripper. Annak az áránál többet nem tudnának elkérni, cserébe összezavarnák azt a pénzes enthusiast réteget aki ténylegesen kifizeti a 2950X+lap árát. Mindezt miért? A semmiért? A 2950X most is bőven jó ajánlat, miért vágna az AMD naki házon alul alá?"

    Akcióban 820 USD az Amazonon, amúgy 900. A tippelt 800 USD-s pricetage ezért pontosan illik ide. Cserében kevesebb PCI-E (igaz gyorsabb) és csak 2 csatornás RAM. Ahogy írtam anno is volt 1st gen TRből 8 magos úgy hogy mellette volt AM4be is 8 magos és mégis működött 100 USD különbséggel.

    "Negyedrészt mainstream desktop vonalon jelenleg nagyon kevesen tudnának bármit kezdeni 16db RAM sávszél limitált maggal. Értelmetlen ezzel összezavarni a népeket."

    Még nem tudjuk, h mennyire lesz limitálva, meg milyen speciális esetekben. 2990WX sem mindenol szív ezzel, és elvileg itt sokkal jobb lett a mem kezelés.

    "Az AMD elsősorban nem megalázni akarja az intelt, hanem eladani a portékáját, minél magasabb áron. A jelenleg bemutatott product stack olyan lesz, hogy nincsen olyan potenciális vásárló akit pont egy 16c32t RyZEN billentene intelről AMD felé. Akit a 12c24t ZEN2 nem győz meg a 9900K(S)(KW)-val szemben azt a 16c32t sem fogja meggyőzni.

    Akinek jelenleg 16c kell az biztosan professzionális szoftverekkel dolgozik, tehát csak fizesse nyugodtan ki a quad channel és a komoly alaplap felárát és ne olcsójánoskodjon. Én az AMD helyében így állnék hozzá."

    Most akkor pont magadnak mondasz ellent :). Ha minél magasabb áron akarja eladni a portékáját akkor az a 800 USD-s price point a 16 magosért tökéletesen ül, és arányosan 2X akkor mint a 3800X ára. Nem értem a logikád, illetve pont h a saját magad állítását cáfolod ezzel.

    Megint csak azt tudom mondani, h a 2990WX-re is lehet ezeket felsorolni, h akit ez nem győz meg az vegyen azt, meg hogy akinek profi cucc kell az vegyen amazt, de ott is mégis meghúzták ugyanezt, nem látom, hogy miért ne tennék meg, főleg egy sokkal alacsonyabb price point-on, tehát még volumen is lehet ebből.
    Ezzel az erővel akkor a 64 magos TR-t se lesz értelme kiadni mert az is sávszél limitált lesz az EPYC-hez képest...

    [ Szerkesztve ]

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz joysefke #22347 üzenetére

    > Lesznek helyzetek amikor limitálná a 16c32t RyZEN 3K-t
    > a 3200MHz-es RAM sávszél és nem fogja azt hozni amit elvárnál 16db ZEN2 magtól.

    egy kis szerencsével jobb lesz a helyzet.
    - a ZEN2 gyorsabb memóriákat támogat ( 4600+MHz )
    - HA LESZ - akkor a PCIe4.0 mellé a CCIX támogatás sokat jelenthet.
    Talán még az új AMD grafikus kártyák DDR6-os memóriáját is tudja írni és olvasni CPU.
    https://en.wikichip.org/wiki/ccix

    Szerintem van (elméleti) esély, hogy az X570-ben is engedélyezik a CCIX-et, és ekkor igencsak értelmet nyer, hogy miért az EPYC I/O -die -ból készítették az X570-et.

    Abu85:2019-03-25:" Mi van akkor, ha az AMD a HEDT szintre is engedélyezi a CCIX-et? Az érkező lapkákban elvileg benne van, egy szimpla döntés kérdése, hogy működni fog-e. Ha igen, akkor a Castle Peak a Navi társaként lesz igazán erős, hiszen ez lehet a legelső első asztali platform, amely memóriakoherens interfésszel köti be a dedikált grafikus vezérlőt a processzorba.

    Akárhogy is lesz, nagy haszna a memóriakoherenciának nem feltétlenül a játékokban lesz, hanem inkább a professzionális alkalmazásokban, ami mondjuk pont a Castle Peak kódnevű fejlesztés elsődleges piaca. A játékok szempontjából az esetleges CCIX inkább a több GPU-t reformálhatja meg, hiszen memóriakoherens összeköttetéssel a rendszer legnagyobb korlátját, vagyis a rossz kialakítású memóriakialakítást lehet korrigálni, így a mostani szoftveres helyett hardveres hátteret kaphat a grafikus vezérlők összekötése."
    https://prohardver.hu/hir/amd_navi_gpu_castle_peak_platform.html

    De 10 nap múlva megtudjuk.

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák