Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahat

    tag

    Sziasztok!
    Lehet buta kérdés (ez esetben ne bántsatok), de szeretném tudni, hogy tutira ki lehet e iktatni a dpi váltogató gombokat. Jó pár éve játszom, és az tuti zavarna, ha nem azonos sebességgel működne az egér. Szóval ami nekem kell egy kőkemény stabil működés, minden rántást pontosan kövessen, legyen kényelmes, és csak semmi sebességváltozás:)
    1.1A-val játszom jelenleg, ennek elégedett vagyok az optikájával, ugyan csak 800 dpi-s de nem nagyon rémlik olyan eset, hogy kiakasztottam volna rángatással. A formájával van csak bajom. Abban bízom, hogy ennek az egérnek (518) az optikája ha lehet még tökéletesebb, formára pedig nekem nagyon jó, MM-ben megfogdostam picit.
    Szóval pls nyugtassatok már meg, hogy ezt a dpi váltogató tulajdonságát nem kell élveznem ha nem akarom...:)
    köszi

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    gh, harry:
    köszi

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz NBT #360 üzenetére

    Szia
    Én ugyan nem rendelkezem razerral, de volt lehetőségem jó sokat játszani vele. Az 518 és a razer db az tudásban nagyon egyforma. 1600 dpi stb. Nekem az a véleményem, hogy egy egeret egy tökugyanolyan kategóriára lecserélni nem túl sok értelme van. Főleg ha még szereted is. Én jobban szeretem a logitechet, de semmivel sem jobb az az egér a tiednél, ez olyan felesleges pénzkidobás.
    Ha már váltani szeretnél, ergó valami nem tetszik a razerban akkor pl G5 nyilván újabb, jobb egér a tiednél. De nekem személy szerint nem tetszik a tapintása. Ha a razer neked szimpatikus volt, akkor lehet cooperhead felé kéne kacsintgatnod. Megemelték picit az egeret, tettek bele egy combosabb optikát stb-stb.
    Ez persze csak az én véleményem, de két ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező egeret nem cserélnék ki, főleg ha ezért akkor 2x is kell pénzt kiadnom.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz NBT #364 üzenetére

    Akkor szerintem egyértelmű. Ha a razertől fáj a csuklód, szívesen cserélnéd, és ráfizetés nélkül tudsz átszállni egy másik egérbe (ha jól értem még friss garanciád is lesz), akkor az mx518 jó választás. Mindenképpen jobban eltalált a formája kényelmi szempontokból. Teljesen jó egér, bánni nem fogod.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz hu-Ízirájder #382 üzenetére

    Szia

    Én sem vagyok teljes mértékben jártas a témában, de remélem pár kérdésedre tudok válaszolni.

    Ahogy olvastam nem érted, hogy itt a topicban elég sokan miért foglalkoznak egy egérrel ilyen mélységeiben. Nos ne hétköznapi számítógép felhasználókra gondolj az ő esetükben. Itt olyan emberek írogatnak elsősorban, akik napjuknak egy elég komoly részét egy bizonyos számítógépes játék profi szintű elsajátításával töltik. Nagyon sokat gyakorolnak, és ami még fontosabb rendszeresen összemérik erejüket, játéktudásukat vagy neten, vagy egy ''lan''-nak nevezett helyi hálózati ún. versenyen. Az ő esetükben az egér talán az egyik legfontosabb eszköz. Komoly lemaradásban van az, amelyikük nem tud lépést tartani a technikával, és ezért egy kevésbé precíz, illetve kevésbé gyorsan pozícionáló egérrel kell, hogy játszon. Megint csak nagyon fontos, hogy idomuljon a jószág a kézfelépítésükhöz.
    Talán ennyit arról, hogy miért ''rajonganak''.

    Lehet, hogy a te egered mindig oda kattintott ahova kellett, de elképzelhető, hogy ha neked egymást követően több irányba is rántanod kell az egereddel és rögtön az ellenfél fejére pozícionálni, miközben az esetleg pont zuhan, és még a levegőben le kell kapni, illetve ezután 180-as fordulattal a mögötted álló fazonra is rá kell rántanod a célkereszetet akkor a te a4tech (szerintem mx500-as széria koppintás, de csak formailag) rádiós egered elképzelhető, hogy nem követi le a mozgásod, és tul képpen meg sem mozdul a célkereszt, vagy pont ellenkező irányba szalad mint szeretnéd, vagy pontatlanul túlszalad. Ez egy ''pro gamer''-nél (ahogy magukat hívni szeretik) elfogadhatatlan.

    Itt említeném meg, hogy szerintem te még attól is tépnéd a hajad ha látnád mennyit költenek egérpadra. Egy mostani minőségi verseny egérpad 5-6-7-10-12 ezer Ft-ot is elérhet. Mindamellett a tökéletes síkosság elérése érdekében az egér lábaira teflon bevonatú tapaszokat tesznek, hogy a lehető leggyorsabban tudjanak rántani.

    Ahogy írtad, valóban nagyon hasonlítanak egyes a4tech egerek a logi szériákra. Ezt mindenki maga döntse el, hogy mit gondol erről.

    A4tech NB90
    [kép]

    Logitech mx500
    [kép]

    Az mx518-on (amiről tulajdonképpen a topic is szól, nincsenek ''benyomódások'', nem is néz ki úgy mint amit épp széjjelvertek, hanem egyfajta fényjáték figyelhető meg a borításán és ezért a fotókon olyannak tűnik mint ha picit megruházták volna:)
    [kép]

    Budapesten valóban előnyben vagy a vidéki lakosokkal szemben, mármint ilyen témájú felszerelések vásárlásában biztosan. A titka nem az, hogy elindulsz úgymond a vakvilágba és úgy gondolod, hogy bármit beszerezhetsz mindenhol (jó, tudom 10 boltban is voltál), hanem az, hogy neten szépen megnézed hol lehet kapni, hol a legolcsóbb stb-stb. Ugyan nem akarok reklámozni (bár azt fogok...) de jó eséllyel juthatsz jó egerekhez a nagyobb boltokban mint pixel, mediamarkt (itt jórészt majdnem minden mostani nevesebb egeret végig tudsz taperolni és a pixelben ha jól tudom ki is tudod próbálni őket), illetve egy kedves ismerősöm boltjában a ''lukinservben'' szintén megtalálható ez az 518-cas egér és még sorolhatnám. Az ilyen inkább gamer-centrikus dolgokat nem az átlagos boltok tartják, mert a célközönségük megelégszik a hétköznapibb, emészthetőbb árú ár/érték arányban számukra felfoghatóbb felszerelésekkel.

    Remélem valamennyire tudtam válaszolni a kérdéseidre, illetve picit talán jobban átlátod a gondolkodását a szélsőségesebb számítógép felhasználóknak.
    Nos akkor ennyi:), bocs ha kicsit hosszabb lett.

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz forol #386 üzenetére

    Szerintem 3k körüliben a legjobb választás:
    vagy Steelpad QcK ha szövetet szeretnél (2.290 Ft + áfa),
    Bővebben: link
    vagy a Speed-pad (szürke) ha műanyagot szeretnél (2.992 Ft + áfa). Bővebben: link

    Én Speed-padot eddig csak a mistral árlistájában láttam, a steelpad qck-t pedig pl a pixelben be tudod szerezni.
    Nos nekem 4D-m van, ez 4500 + áfa körül van, őszintén azért nem tudom javasolni, mert elég hamar elkopik és a rendszeres skatez-ezése is elég drága. (a saját skatez-e nagyon hamar elkopik, ha pedig nem a sajátjával használod, akkor meg a pad válik hamar inkább tapadóssá mint csúszóssá...)

    Nos én is ilyen egér vásárlásán töröm a fejem, egyelőre a 4D-t fogja majd koptatni tovább, de ha végleg kimúlik akkor valszeg az előbb felsoroltakból választok neki alátétet.

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz asturel #397 üzenetére

    Nekem a mouserate progi csak olyan 500-600 körüli hz-ket mutat, pedig 1000 Hz-re patcheltem szerintem. Neked hogy sikerült az 1000? (mx518)


    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz L@cee78 #471 üzenetére

    Szia, hol tudod kihaszbálni az x és y tegnely külön konfigurálhatóságát? Úgyértem, az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy be tudod állítani, hogy melyik irányba milyen gyorsan mozduljon a cursor az egér mozgatására. Jó az, ha ez nem egyelő? Játékra tervezték, de abban én nem látom ennek a funkciónak az értelmét.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz Badb0y #476 üzenetére

    Miért akarod a CP-det erre az egérrel cserélni? A tied egy pörgősebb egér, minden razer falhasználó azt mondja, hogy az mx518 olyan tohonyának tűnik nekik. A kérdésedre válaszolva pedig, az enyém most 500 Hz-n van, a hz húzó progival fel lehet küszködni 1000 hz-re is, de a mérő progi akkor is csak 500 körüli értékeket ír ki amikor tesztelem. Szerintem a CP-nek jobb egérnek kell ennél lennie.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Kinézettel kapcsolatban: szerintem a leges-leg kiba legszebb ez a felület.
    A G5 borítása véleményem szerint kevésbé eltalált, nem értek egyet az izzadós témával sem. Huzalja valóban vastag, jobb lenne vékonyabb. Lábai sajnos nem a lejobbak, mindenképpen skates igénylőek. Az oldalsó két gomb nagyon is jó helyen van, veletlenul nem lehet oket lenyomni (ms 1.1A-m volt, illetve van is, sajnos ott nagyon könnyu volt véletlen benyomni az oldalso gombokat), ott valtok kesre es vissza elsodleges fegyora:), görgos gombja sajnos nehezen benyomhato, nem nagyon tudom jatekban kihasznalni, de az is igaz, hogy veletlenul azt sem lehet benyomni, a felbontás állító gomok szerencsére jól el vannak dugva bar nekem ki is vannak kapcsolva, igazi buta feature, a maradek egy gomb már nem is emlékszem mire volt jo, az az elsok kozott ki lett iktatkva:)
    És akkor a hibák: sajnos mai napig nem tudtam megszokni az optikajat, alapvetoen lusta lomha eger, de 1600 dpi következtében gyorsulós is. Szóval egyedul az optikáját nem szeretem, meg a driverét. Szép, meg jól lehet benne mindent tiltani, de nem szeretem azt amit csinál az egérrel, valahogy nem fogom már szerintem megszokni (olyan háromegyed éve használom)... Ja ezek a problémák nálam windowsban vannak, játékban korrektul viselkedik, bár ott sem az a pörgos joszag:) Olyan lassú víz partot most, vagy hogy mondják:)

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Úgy értem, hogy lusta, hogy elég nehézkes a mozgása. Itt egy érzésről beszélek, a lényeg, hogy pl razer db-nél vagy akár a az 1.1-es ms-nél maszatolósabb. Ezt úgy értem, hogy mintha egy ilyen mocsaras vízben húzgálnám, úgy jön a mozgás után az egércursor a monitroron, érted?:) A legjobb az volna, ha volna lehetőséged egy havertól elkérni az egerét egy napra mondjuk, hogy biztos lehess a dolgodban, azért ez nem olcsó mulatság. Lehet, hogy egéprad függő is a dolog...

    Graddy az 518-asod mennyire szereti a mantisodat?

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz Nyugdíjas #517 üzenetére

    Szerencséd van, mindent imád. Ha végigolvasod a topicot vagy az egérpadosat, fix, hogy már szinte minden paddal kipróbálta valaki és nem fogsz rossz véleményeket találni egyik paddal való kapcsolatáról sem.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    De legyen. A profik S&S-sel használják leggyakrabban, de szövet padokon is korrektül viselkedik. Egy baj van, a lábai nagyon rosszul csúsznak a szöveten, ezért azt fel kell skates-ezni.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Nem, hogy felesleges, accelerationnal szinte használhatatlan:)

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz Fortissimus #563 üzenetére

    Amikor vettem én is csak értetlenkedtem miért csak egy évet adnak. Aztán úgy megmagyarázták, hogy nem is értettem ki kivel van:). Valami olyasmi, hogy a bolti garancia az nem egyenlő a gyári garanciával vagy hasonló. Szerintem boltja válogatja.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz tobias40 #567 üzenetére

    Nos
    Az egér alapból azon az értéken megy, ahova utoljára állítottad. Ha ez 1600, akkor az.
    Ha nem tudod átátllítani az dpi értéket azzal nem nagyon tudok mit csinálni, elképzelhető valamit rosszul próbálsz. Elvileg úgy kell, hogy van 3 világaító gombod, alapból 400-800-1600-as feliratokkal. Ezeket ki be tudod kapcsolgatni, valamint külön értékeket be tudsz állítani, a húzóka segítségével. Ezek azért érdekesek, mert az egereden lévő + - gombokkal ezek között az értékek között tudsz váltogatni. Ha van egy kevdenc dpi beállításod, és nem akarod váltogatni, akkor a másik kettőt üsd ki, nem kell. Remélhetőleg találsz olyan beállítást ami kedvedre való. Az kurzor követési sebességét úgy kell beállítani mint régen. A bástyás ikon oldalán még van egy olyan rész, hogy setpoint implementation illetve Os implementation. Ez ügye a setpoint szerinti beállítások és az operációs rendszered szerinti beállításokat jelenti. Nem tudom megmondani mi az igazi különbség köztük, de más lesz az kurzorod mozgása még akkor is ha minden értéket azonosra teszel.
    Ezzel kifiléztük az összes dolgot amit driveren belül tudsz állítgatni. Remélhetőleg találsz szimptikus beállításokat. Én játékra nem igazán tartom a legjobb megoldásnak ezt az egeret, remélhetőleg te máshogy látod majd. Ha végülis nem tudtok összebarátkozni, akkor ha jól tudom 3 napon belül vissza lehet vinni elektromos ketyeréket fals dumákkal. Én most egy explorer 3.0-ással szemezek, elképzelhető, hogy az 518 egyelőre lecserélődik.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Üdv
    Régebben hallottam, hogy ki lehet szedni a logi mx szériás egereiből nehezékeket. Ehhez szét kell ha jól emlékszem kapni az egeret. Próbálkozott már valaki ilyesmivel? Hogy kezdjem?:)

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Na szétszedtem. Sajnos nincs benne kiszedhető nehezék. Megpróbálom a tömegét úgy csökkenteni, hogy kiiktatom az általam feleslegesnek ítélt elektrónikákat. A dpi állító rész alapból repül, és így sajnos az oldalsó gomboknak is kampó, egy nyákon vannak. Tökre úgy emlékszem, hogy a régebbi mxekben volt mit kiszedni ha csökkenteni akartuk az egérke súlyát.

    [kép]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

Új hozzászólás Aktív témák