Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz Cathfaern #3503 üzenetére

    Talán kicsit pontatlanul fejeztem ki magam. Nem a szigorúan vett hangminőséggel van gondom, hanem azzal, ahogyan az egyes szoftverek lekezelik a sajáthang elnyomását - kihangosítva használom őket - és a sávszélesség ingadozását. (Ahol most használom őket, 2222/222 kb/s a névleges sávszélesség, de az upstream gyakran nagyon leesik.) A már említett VoIPWise egyszerűen késlelteti a hangot, ha rövid ideig rossz a sávszélesség, a Skype viszont a minőség rovására nem késleltet. A sajáthang elnyomása a Skype-ban azzal jár, hogy a másik fél hangját is némítja - ez k*rva zavaró tud lenni, mert egy szón belül többször is teljesen elmegy a hang. Ezt a VoIPWise sokkal intelligensebben oldja meg, bár marad egy kis visszhang is, ed ez nem zavaró.

    Még tegnap éjjel kipróbáltam a TeamSpeaket, köszönöm a tippet. Felraktam a szervert az egyik letöltőgépemre, az úgyis fix IP-n van és 24/7 megy. Nagyon jók vele a tapasztalataim, de sajnos ez headsetre van optimalizálva, úgy vettem észre - kihangosítva nagyon zavaró a többszörös visszhang, ami akár még erősödhet is. A késleltetést viszont nem találtam zavarónak. Azért még próbálkozom vele egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák