Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yodamastah

    őstag

    válasz canniball #85895 üzenetére

    Amit én feltettem az túlmelegedett és szétszakadt. Tavaly kb úgy nézett ki hogy 1 nap egy első gumi kuka. Állítottam mindent mindenhova (guminyomás, csillapítások, geometria), próbáltam máshogy vezetni a motort, a végkövetkeztetés pedig az lett, hogy egyszerűen a soft pirellik nem bírják a folyamatos terhelést a kis pályán egy bizonyos köridő alatt. Túlmelegszik a felülete, és széttépi magát igen gyorsan. Egy nagyobb pályán ez nem jön elő, mert ott van ideje kihülni. Sajnos csak soft elsőket vettem egész évre :)

    Így nézett ki a szétszakadt első.

    Ennek kb semmi köze nincs a belinkelt túra gumikhoz, amiken semmi kopás/tépés nincs, csak a összegyűjtötték a lemorzsolt gumit :)

    Ja és igen az nagyon nem mindegy hogy túra vagy slick. Egy túra gumi olyan kemény, hogy azt nem tudod megtépni pályán. Persze nem is tapad olyan jól. Valamint túl tud melegedni a folyamatos terhelés miatt, és elkezd kiszámíthatatlanul csúszkálni. Slick guminak 80-90 fokos hőmérséklet teljesen normális, egy túragumi meg 30-40 fokosan érzi jól magát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák