Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mm89

    őstag

    válasz Bogyó bá' #49257 üzenetére

    Esetleg valami impregnáló anyaggal bevonni? :F
    Nekem is van egy Shox nadrágom, télen hasznos, mert 3 rétegű és tényleg nem szellőzik :D
    Bár nem is motorozok hidegben, úgyhogy nem használom.

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

  • Archer

    őstag

    válasz Bogyó bá' #49257 üzenetére

    Szerintem amikor megkívánja ;) Bőrt azt nem lehet csak úgy bevágni a mosógépbe de ezeket azért könnyebb tisztítani, akkor meg minek mászkáljon az ember koszos cuccban. Én pl. az aláöltözőket is szinte minden nagyobb motorozás után átlöttyintem (szigorúan kézzel, a kényesebb ruháimat sosem bízom mosógépre), a bőrruha belseje is így tovább bírja mert ugye ott nincs sok variáció, tisztító ha tisztítani kell.

    Hogy mivel kell kezelni, vannak a mindenféle impregnáló szerek, víztaszító bevonatot képez az anyagon, van belőle ráfújós meg beáztatós, én a téli kabátomat az utóbbival szoktam. Mondjuk ami jobb fajta, az nem olcsó, a spéci mosószer (gyárilag víztaszító bevonatos anyagokat nem szabad hagyományos mosószerben mosni, mert tönkremegy a víztaszító réteg) plussz az áztatós impregnálót együtt kb. 10k körül vettem, kb. 3 mosásra elegek de én a kabátot csak tél végén szoktam kimosni, úgy 3 szezonra elég, annyira így nem vészes, viszont egy komoly kabát, úgyhogy nem akarom elcseszni ezt a képességét.
    Ja meg amit én használtam, kell hozzá a meleg impregnálás után, vagy szárítógép vagy hajszárító, akkor alakul ki ez a bevonat.
    Egy régebbi használt ruhára nem biztos, hogy megéri ilyesmiket költeni. Ha egyszer veszel egy újat és arra vigyázgatni akarsz, akkor érdemes ilyesmin elgondolkodni.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák