Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Lompos48 #16233 üzenetére

    Köszönöm a mostani felvilágosítást is, szerintem segített, hogy tisztábban lássak. :R
    Egy észrevételem lenne a szimmetrikus tápos témával kapcsolatban. Bocsánat az egyszerű és hosszú fogalmazásért, és ha a leírtakat már a rajzokból, illetve máshonnan kiolvastad... illetve lehet, hogy már belekavarodtam az egészbe. Nem okoskodni, vagy hasonló dolgot akarok, csak úgy érzem, hogy
    megvalósítható egy ottani elemmel.
    Alapvetően egy 9V-os elem működteti ezt a kapcsolást (lehet 2 db 9V-os elem is, ezért van a "power" kapcsolási részrajzon jobb oldal a V+ és V- között az a 18V-os felirattal ellátott rész...), ha jó gondolom (persze ez nem biztos, ahogy eddig sem, mert ebben a témában nem vagyok otthon) ezt lehet tekinteni +4,5V és -4,5V szimmetrikus tápnak. Ha ez így van, akkor az elem szempontjából a föld 4,5V-on van, azaz az elem kapcsain mérhető feszültségek középértékén.
    A bal oldalon lévő J5 jelű tápcsatlakozó az elemek újratöltésére szolgálna elsődlegesen. Ebből a J5-ön bejövő tápból a V+ feszültségszintet kell előállítania az U4-nek. Az U4, azaz a LM317LZ leírásában a 4. ábra hasonlóan van bekötve, azaz nem az "output", hanem az "adj..." kimenetről viszi el a jelet(?), és a két említett kimenet között van az ellenállás. Ebből gondoltam azt, hogy ezzel nincs baj.
    Értelmezésem szerint az adott rajz ("power") közepén lévő x-szel jelölt V+ és V- pontokat kell kötni a többi alrajzon lévő feszültségbemenetekre.
    Visszatérve a látszólagos földpotenciálra. Az elgondolásom szerint az elemhez viszonyítva kell a félkapocsfeszültséget belőni. Erre úgy érzem, megerősít az eredeti U2, azaz a TLE2426CLP leírásában szereplő első ábra is.
    A kinézett IC-k között van egy olyan, ami ezek szerint lehet, hogy megfelel, mert nem fix feszültséget állít elő: HeS, ill megtaláltam a Mouser-en is. Az egyik, ill. a másik helyen lévő leírása szerint nekem hasonlónak tűnik, mint az eredeti IC.
    Még egyszer bocsánat a hosszú szövegért. :) Ha már ezzel a hosszú szöveggel fárasztottalak, akkor egy rövid válasz is megteszi, hogy jól gondolom-e, vagy totálisan félrementem a jó útról.

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Új hozzászólás Aktív témák