Hirdetés

Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz Csaba_20_ #37 üzenetére

    Bocs, ha kicsit eltúlzó voltam, nem állt szándékomban! :R
    Viszont az, hogy a kondik nem melegszenek, azért ütötte meg a fülem, mivel az álltalam említett trafóban lévő szűrő kondi nem is kis hőt termelt, hanem kb 40-50 fok körülire melegedett.Ezért is voltam gondban, hogy hogy hűtsek egy 20000mikrós kondit, mivel ilyen tapasztalatom még nem volt. Gondoltam biztos nagy kapacitás, és kondi típusa miatt melegszik--> lecseréltem egy japán 6000mikrósra (ez hasonló fekete külsős, mint egy kapcsüzemű tápban szokott lenni, mivel pont abból van! :) ), és láss csodát, azt is felforrósította! Mielőtt vki megkérdezné : 220-->14v-os toroid, gratz kocka, ami bírja rendesen a teljesítményt, és ehhez volt beszerelve a szűrőkondi. (plussz volt még egy fénymásolóból kiszerelt nagyteljesítményű zavarszűrő is bekötve a 220-as ágba, az esetleges hálózati zavarok ellen!
    Szvsz, csupán ezért írtam le, mert tapasztaltam, hogy a kondik is tudnak melegedni. Hűteni szerintem vmi külső záhúzhatós réz vagy alu sapkával lehetne a kondikat, de ez azoknál a lapoknál igényel ''némi'' barkácsmunkát, ahol még a fekete fóliás külsővel rendelkező kondik vannak a lapon, mivel ezt először le kellene fejteni!
    Na meg ugye az is kérdés, hogy érdemes -e hűteni őket. De ezt válaszolja meg vmi elektrós guru, ne én, aki nem értek sokat ezekhez a témákhoz!
    :R:R:R:U

Aktív témák