Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jagada

    őstag

    válasz Tottika #30860 üzenetére

    a praktikerben szokott lenni ilyen kis brossúra, ahol fotókkal is ilusztrálják az egyes fázisokat, meg szövegesen is le van írva mire kell figyelni+ a parketta csomagolásában is szokott lenni egy papír.

    Dióhéjjban:
    - az első sornál levágod a fal felöli oldalaknál a pattintós részt (a panelek fal felöli hosszú oldalán és az első és uccsó panel fal felöli rövid oldalán is)
    - összepattintod a rövidebbik oldaluknál a parkettaelemeket míg kapsz egy szép hosszú "szálat"
    - a fal mellé lerakod vigyázva, hogy maradjon dilatáció cca 1-1,5 cm, nem szabad közvetlenül a falhoz rakni
    - a következő sornál az első elemet elvágod félbe, hogy kötésbe kerüljön az előző sorral, ahogy a téglát rakja a kőmíjjes is
    - az első és utolsó elemnél a rövidebb oldalon itt is levágod a pattintós részt (ha van) és hagysz dilatációt a faltól
    - összerakod megint hosszú szálba, középre cancikálsz, 45°-ba megdőtöd és összepattintod az előző sorral a szép hosszú száladat és így haladsz (eleinte kell kicsit ügyeskedni, de nem ördöngős, rá lehet érezni)
    - a legmacerásabb az uccsó sor, mert lehet, hogy ott minden elemet szabni kell, meg szépen össze kell hozni az ajtónál a burkolatváltást
    - én speciel egyúttal az összes küszöböt kihajítottam és burkolatváltókat építettem be
    - ha kész van felragasztod a szegőlecet aszt csókolom, lehet kapni jaó kis sarokelemeket is hozzá, nem kell a gérbevágással xarakonnyi.

    Szerintem van kisfilm honlapokon meg youtuben is, én speciel megvettem a parkettát és autodidakta módon magamtól tanultam meg a technikáját. Lehet, hogy az első nem lesz tökéletes, de egyrészről bontható kötés, ki lehet cserélni a hibás elemeket, másrészről a második szoba már biztosan jobban sikerül. :DD :DD

    [ Szerkesztve ]

    Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

Új hozzászólás Aktív témák