Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Lacielvtárs #12718 üzenetére

    A Szent István téren 4ediken is voltak problémáim. A szentesi és a szegedi adó SFN-ben ad, de lehet hogy a visszaverődések miatt interferencia van. Ezen kívül az egyik helyi antennaszerelő azt mondta, hogy műszeresen kimérte, hogy a rendőrség és az "olajos" ház (vagy a nav székház?, egymás mellett vannak) tetején lévő telekommunikációs antennákból jövő adás ülteti le a vevőket.

    Itt a 12 centis usb stickhez kapott pálcikával, az általad is linkelt kerek szobaantennával, kislepkével és a 3 ágú nagy antennával is rossz volt a vétel. Elég erős a jel, mert mindegy, hogy 8as koax osztó mögött van vagy sem a tuner, akkor is hibázik mindegyik antennával, bármekkora a jel erőssége Végül nekem egy koax kábelből hajtogatott saját készítésű antenna vált be legjobban. Megcsináltam utána rendes vastag rézdrótból is pontosabbra, de az meg lehet a zavaró tényezőt is jobban fogja és azzal rosszabb a vételem.

    Lehet, hogy a helyi tévé dvb-t adása is leültetheti a vevőket a belvárosban. Gondolkodtam sávszűrő beszerzésén, hogy kiüssem a frekvenciáját, de találomra nem akartam erre költeni 7 ezret. 4G szűrővel is próbálkoztam, hogy a felső muxot esetleg ez zavarná, de nem. Szóval sok jóval nem biztatlak.

    (#12720) Lacielvtars: ha kirakod az utca felől, nehogy leszedessék városképi okokból.

    Vannak szerelők szegeden. A dipol viszonteladóék szereléssel is foglalkoznak. [link] szerintem. De van pár ilyesmivel foglalkozó üzlet, szóval azok biztos tudnak szerelőt ajánlani.

    Még egy ötlet: ha lehet állítani az antenna erősítését, akkor azt érdemes csökkenteni, hátha túlvezérli. És igen, érdemes kipróbálnod wifi nélkül is. Nekem az vidéken minimális tévé térerő mellett zavart be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák