Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biokill1

    tag

    válasz ngabor2 #1188 üzenetére

    elvileg megoldható. De tudtommal az sd-kártyából most 2 gigáig támogat, arra meg nem sok minden fér. Sztem az a jó megoldás ha sambával felmountolsz hozzá egy winyót, és arra torrentezel. Én egy hálózati winyóra (NAS-ra ) akarom ezt megvalósítani....

    rejtett up! :D

  • Simi121

    aktív tag

    válasz ngabor2 #1188 üzenetére

    hali! [link], szerintem ennél jobb képeket nemigen találsz. Én nemrég megcsináltam a modot ezek a képek alapján. 4gb nemigen fog menni. Én egy 2gb A-data karival probáltam. Flopi kábelt haszáltam a kártyaolvasónak és ezzel szenvedtem is egy csomót, mert mint késöbb kiderült ez nem érintekezett rendesen. Nehogy te is ebbe a hibába keveredj. Igazából csak SSH-val lehet konfigurálni, igy elvileg mindegy melyik firm-et használod, vagyis a dd-wrt-ben mmc enabled, de sokra nem mész vele :( , csak annyi, hogy felismeri. Szóval csak SSH-val fog menni. Leginkább az openwrt firmet ajánlják hozzá [link]. Én is ezt használtam. Addig eljutottam, hogy oldalról tudtam letölteni, pl. Ati kártya meghajtót :D , de a torrent sajnos nem jött össze. Ctorrent-et raktam fel rá, amihez elvileg van kezelőfelület egy magyar úriember jóvoltából :D , de nemsikerült beinditani a letöltést. Szóval nem egyszerű a dolog. SSH ismeret nélkül meg nem is lehet megcsinálni. Ja, és WRT54GL-em van.

    Simi

  • xabolcs

    őstag

    válasz ngabor2 #1188 üzenetére

    sd-mod:

    ha van helyed, akkor minden fol megy ra :)
    ne varj tole sokat, de arra jo, h 24/7-ben menjen pl 100KB/s-el a seed :DDD
    nemtom mennyi procit eszik a sd kartyazas, csak annyit, h utp-rol wifi-re ftp-zes kozben dd-wrt alatt 0.5~0.7 a load (szamomra erdekes, h windows share alatti masolas az egy kicsit lassabb, de 0.4 alatt van a load :) )
    a sebessege ~300KB/s korul lesz, ami nyilvan nem az sd kartya teteje :(((
    sztem hasznalj mellette (u)mount-ot es kartyaolvasot :))

    ugy tervezz ra barmilyen server programot, h figyelembe veszed ezt a sebesseget :)
    helyi kiszolgalonak, nem erdemes, mert megoszulsz, mire befejezi a toltest,
    viszont netre ez meg megfelelo (~300K/s >= 2Mbit upload meg nem annyira elterjedt)
    rajtad mulik, h van-e eleg turelmed hozza :) egy probat meger :)


    itt ([link]) azt irjak, h : The mmc.o driver for OpenWrt only supports 2 GB SD cards because the byte address sent to the mmc/sd card is 32 bits, and the math used to calculate this from the block address uses a SIGNED number. Therefore, mmc.o only supports cards whose size is between -2 GB and +2 GB. I have made extensive changes to MY copy of mmc.c, and I fixed the math to support 4 GB cards. I do not have a 4 GB SD card to test this though.
    szal eloszor a 4G-t particionald, vagy expertkedj egy kicsit C-bol, vagy egyeb :D
    de akar az is lehet, h a fw-dbe mar egy frissitett mmc.o kerult :)
    jaaa, most olvaslak :B
    sztem az ipkg, insmod, ... csodakra kepes :DDD
    most talaltam: [link] nagyon hasonlit a te esetedre :)
    ahogy atneztem, hat nem sokat csinal :)
    wget, mkdir, insmod :D .... csak emiatt nem hiszem h erdemes mas ''disztribuciora'' (legyszi mondjatok mar meg mik ezek, rovid idon belul mar masodjara hasznalom, de meg most sem tudom :B ) valtanod!
    igen, a dd-wrt tamogatja ... de a micro nem, szal hasznalj std-t belole ...
    francba, mar megint talaltam egy jo oldald :DDD
    a google leforditja angolra: [link]
    uhhogy lehet, h tobb is fog menni, mint 300K :Y

    azert meg leirom, h dd-wrt micro alatt (majdnem :P) sikerult beillesztenem az mmc drivert:
    insmod mmc utan megnezve a dmesg-et:
    [INFO] mmc_hardware_init: initializing GPIOs
    [INFO] mmc_card_init: the period of a 380KHz frequency lasts 568 CPU cycles
    [INFO] mmc_card_init: powering card on. sending 80 CLK
    [INFO] mmc_card_init: 80 CLK sent in 47673 CPU cycles
    [INFO] mmc_card_init: resetting card (CMD0)
    [FATAL] mmc_card_init: invalid response from card: ff found, waiting for 01
    [INFO] mmc_card_init: the period of a 380KHz frequency lasts 568 CPU cycles
    [INFO] mmc_card_init: powering card on. sending 80 CLK
    [INFO] mmc_card_init: 80 CLK sent in 46769 CPU cycles
    [INFO] mmc_card_init: resetting card (CMD0)
    [FATAL] mmc_card_init: invalid response from card: ff found, waiting for 01
    [ERROR] mmc_init: got an error calling mmc_card_init: 01
    [ERROR] mmc_check_media: change detected but was not able to initialize new card: ffffffff

    :DD :DD :DD :DD
    szerintem menni fog, barmilyen fw-d is legyen :)

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • Simi121

    aktív tag

    válasz ngabor2 #1188 üzenetére

    [link] itt megtalálod az mmc.o drivereket, elvileg támogatja a 4gb-os karikat is, a GPIO2-es kell gl-hez.

    Simi

  • biokill1

    tag

    válasz ngabor2 #1188 üzenetére

    meg tudnád adni az általas linkelt oldal címét? ugyanis megint eltűnt... vagy ha netán lementetted, jöhetne privátban az emailemre...
    Ma szétszedtem a routert, és remélem holnap belekrül az sd kártya olvasó :) Remélem el tudod küldeni az oldal, addig is ezt veszem alapul [link]

    rejtett up! :D

Új hozzászólás Aktív témák