Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Demo07

    aktív tag

    válasz n0tr3adY81 #36601 üzenetére

    Nagyon paraszt a megoldás de nekem is volt ilyen problémám az ender 5 plussal az elején...

    Annyit tudsz csinálni, hogy lehúzod a Z tengely egyik kábelét magáról a motorról, és kézzel kicsit feljebb vagy lejjebb állítod, utána visszadug és próbálsz újra szintezni. Így ilyen 0.1-0.2-n belülre tudod hozni a két tengelyt.

    Maga a probléma egyébként azért van mert az alaplapon a Z tengelyhez 1 db léptető motor driver van, de két aljzatra van osztva, ami a hibát okozza az az, hogy amelyik motor előbb kap áramot az fog előbb indulni.

    Kicsit azzal tudsz rajta segíteni amit fentebb írtam, valamint meg kell nézni hogy mennyi a Z tengely árama.
    Azt egy multiméter segítségével, az alaplapon tudod mérni a kis potméter közepén, és utána ha kevés akkor emelni kell rajta. Valószínűleg kevés is.

    Kezdésnek én végig mérném az X,Y,Z és E léptetők áramiat.
    Ameddig az én nyomtatómban is a gyári alaplap volt, nekem ezek az értékek váltak be:
    X, Y steppereken 670-700 mV, meg kell nézni, hol nincsen még lépésvesztés
    A Z stepperen 1020 mV
    Az E-t nem tudom, mert ott már volt módosítás....másik motor volt.

    Nyilván miután került a nyomtatóba egy rendes alaplap, megszűnt ez a hibajelenség, és most mindig szinkronban indulnak a motorok, mivel külön stepper driveren vannak és nem kell osztozni a poweren.

  • Reggie0

    félisten

    válasz n0tr3adY81 #36601 üzenetére

    En csak elmeleti sikon gondolkodtam ezen -, mert meg nem jutott ra ido, hogy foglalkozzak vele -, de mivel a vezerlo kikerul a vazbol ezert azt gondoltam, hogy bordas szijjal osszekotom a ket z tengelyt.

Új hozzászólás Aktív témák