Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Bakker, hogy mi van HA-n, egy vicc;
    EVGA oldalán pl 3080-as vga: ~310-350e, ezek 3 év garis, biztos nem bányászatban "előmelegített" vadiúj kártyák;
    de azért honfitársaink képesek 280-300-ért adni ugyanezt a 3080-as szériát, jó esetben 1-2 év (külföldi)garival, úgy, hogy szétjáratva, kb megkereste vele a kártya árát 1-1.5x, de azért nehoggymá' eladja bukóvaa'! :U
    Jja és ami most a legújabb promóbullshit: légkondizott szobából, garantáltan állandó teljesítményen járt a kártya ...naja, pár évig, folyamatosan :DDD

    Egyébként látszik, ki az aki megszívta: fél éves, LHR-es kártyák tulajai, akik kb. nem is kerestek vele semmit (ha egyáltalán túrtak vele).

    szerk: (ha Taiwan/TSMC ok :F ) jó lesz az a 4070

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #166157 üzenetére

    Egyébként igen, EVGA vagy mo-i, normális forrás (ergo: jó eséllyel meg lesz még 2-3 év múlva) esetén is ~350-től indul az új 3080, viszont ahogy elnézem a használt ár is inkább 300-350 körül van, tehát változatlanul nem értem mi motiválna engem, mint esetleges vásárlót, hogy egy 2 évet 24/7-ben futott vga-t vegyek (ami persze lehet hogy gpu freki, meg downvolt, de pl vram?, mert ott a rézpad vagy sem, azért az ezt nem köszöni meg),
    aminek feltehetően átlagos felhasználási metódusssal (még a hőingadozás, meg porcicák, stb mellett is) évtizedes használattal jönne ez a futásteljesítmény össze, mindezt jó esetben 1-1.5 év, legtöbbször vlmi "istenhátamögötti" külfüldi boltos garival megspékelve.
    És emellé a fentiekben írt ár-anomáliák.
    A tuti biznisz szinonímája mindez, az! :DDD

    És hát nna, én is láttam a 3-7 éves kártyáimat, hogy azért ott figyel a degradáció (csak ami hirtelen az eszembe jut és lemértem: nv 6800gt, 7800gtx, 7900gs, 8800gtx, 560Ti, 980Ti, ati 4870/5970), nem éppen olyan volt már egyik sem, mint új korában (3-on kívül első gazdi voltam), pedig fétisem a jó ház/kártyahűtés, nem véletlen, hogy a jelenlegieken is mind utólagos vizet raktam (cpu-ra is).
    De tényleg, egy évekig tartó, kvázi ipari felhasználási metódus hát semmiféle degradációt nem okoz, mert miért is tenné?

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz KAMELOT #166170 üzenetére

    Csak hogy legyen valami témába vágó: ha mindenáron most akarok hülyeséget csinálni + duplázni az fps-t(2070s-ről), egy rtx 3080-nak mennyire alternatívája egy 6800xt?

    Egyébként jelenleg mennyire "realitás" ez a 4070 = 3090Ti? ..mert hogy az eredeti mantra óta azért szállingózott ez-az, így lehet inkább 3090 környéke lesz? (-10-(-15)% az eredeti jósláshoz képest?)

    szerk: és egy 4070Ti = 3090Ti ?

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz KAMELOT #166191 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki, EVGA-nál ezzel az árszabással a beharangozott 40** vonal MSRP szintje körülire lövik be a kifutó 30** szériát, gondolom nem véltelen; feltehetően az ok (a nyilvánvaló raktársöprésen túl), hogy nagyon ne fájjon annak, aki most vesz a régi vonalból.

    Egyébként náluk a vízhűtéses verziók -korrekten- sosem voltak ~10%-nál drágábbak az azonos jellemzőkkel bíró levegőseknél.
    Persze lehet elszabták evga-éknál, hisz nem számoltak azzal, hogy esetleg egyeseknél hozzáadott értéket képviselhet maga a túlárazás ténye is ...főleg ha ezt a plebs tudtára hozhatja, kellő gyakorisággal ;]

    Azért ennek fényében -ha csak nem vlmi kósza akció mindez-, elég erős az, az itt-ott olvasható, kijelentés, miszerint a közeljövőben emelkednek a kifutó vga-árak.
    Jön a merge, ömlik a piacra a bányaállomány + raktársöprés + MSRP normalizálódás/40**korrekció; mi kell még?
    Ok, mondjuk egy taiwani blokád kb meg is fordítja mindezt. (hogy az egyéb következményekről ne is beszéljünk :( )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Egon #166195 üzenetére

    Elvileg 2-3 hónap múlva(okt) a 4090, majd nov-dec 4080-4070 és 23' Q1 4060.
    4070Ti meg talán Q3.
    Persze van hír szeptemberről is megjelenésként és hogy jön mind(90-80-70)egyszerre.

    Szintén csak nem-hivatalos 4070 MSRP-ből, infomorzsákból következtetve itthon a 70 lesz 250-280k; egy 4060 feltehetőleg meg 180-230k körül alakul; (ugye svájcban héderelő haveron keresztül -20% :U )
    Ami érdekessé teszi mindezt, hogy jó eséllyel egy 4060 kb hozza majd a 3080-3080Ti közötti szintet, 4070 meg 3080Ti-3090 között lesz valószínűleg(és inkább 3090 felé).
    szerk: azért látod, mennyi fltételes jelzőt használok ;)

    Nvidia fogadkozik (és pár mrd $-ért betárazott tsipből), hogy nem lesz hiány, meg elszálló árak, meg bányászláz sem, persze most annyi a változó, hogy nehéz jósolni, de szerintem érdemes 1-2 hónapot várni.

    Nekem mondjuk ezért lenne jó most valami, mert a 2070s beszart ventivezérlésével szépen küldeném vissza a kártyát az evga-nak, az meg lehet jó pár hétig eltart.
    De lehet ezzel is várok még 1-2 hónapot (év végéig szól a gyári gari), hátha egy 4070 jönne vissza ;]
    ...vagy jól megjavítják, azt' visszaküldik, hogy:
    200iq, mii? Nna nesze kisketseg, örüjjé a 2070s-ednek! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz meri #166199 üzenetére

    Ha nagyon zavar a fhd monitor "pixelessége" akkor go qhd, max a játékok fhd-ben futnak (esetleg image scaling, dlss -sel mókolhatsz, ha nem tetszene a kép élesség/minőség), mert azért jó tudni, hogy 1440p-n (gondolom a qhd is 120-144hz-es lenne) újabb címek 120 feletti fps-t inkább 3070-nel vagy felette produkálnak, sőt!
    Persze pont ebben a vidiben, meg az F1 alatt elég szép értékek vannak, szóval ki tudja, játékfüggő, de általánosságban bottleneck lesz a 2060s.

    De nálad is él, hogy 2 hónap és kb minden eddigi széria esik min 20-30%-ot (pl 3060/Ti)
    ...persze kivéve, ha nem :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák