Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tharkoul

    tag

    válasz Sk8erPeter #19201 üzenetére

    Privazer tudja törölni a felesleges telepítőfájlokat, amiket ccleaner sem távolít el pl. winsxs-ből update-eket, felesleget. 1,5 éves win7-en mikor futtattam, ccleaner után még visszanyert külön 3 GB-ot, rendszer sem vált instabillá tőle. Ha valaki rengeteget töröl/telepít, annak nyilván jobban fog hízni. Az a 29GB-os rendszer önmagában nagyon durvának hangzik, nekem egy általános használat esetén egy 40GB-os partíción 17 marad szabadon minden feltelepítése után, így ha valaki akar, kényelmesen elfér egy 32GB-os SSD-n. Lehet, hogy az over provisioning ki lesz kapcsolva, de talán nincs is rá szükség.

    Az más kérdés, hogy tényleg jóformán filléres különbségek vannak az SSD-k közt, így nem is azért nem éri meg, mert nem fér el, hanem azért, mert plusz pár ezer forintért kap kétszer akkorát.

  • Tharkoul

    tag

    válasz zenonn87 #19253 üzenetére

    Ezt neked kell eldöntened. Félre lettél informálva, másképp meg nem tudhatod meg a valós értéket, csak teszten keresztül, szóval elvileg vissza kell venniük, legalábbis egy próbát mindenképp megér, ha úgy adod elő, hogy lássák, hogy tényleg ők hibáztak.
    Azonban ha nem, akkor se ess kétségbe, mert bár a 840 EVO gyorsabb lehet, de gyakorlatban nem sok különbséget fogsz észlelni, mivel rendszermegajtónak használod, nem nagy fájlok mozgatására, így aztán a seq. readnek semmi előnyét nem fogod élvezni attól, hogy a duplája lesz, valamint önmagán se fogsz nagyméretű fájlokat mozgatni, vagy ha igen, akkor se lenne hajtépő változás.
    Szóval próbáld meg, kérdezz rá, mert az EVO mindenképp jobb. De ha azt mondják, hogy bocs, de nem, akkor sem kell elszontyolodnod.

    @Petyus87

    Nem tudom mi mehet rajta tönkre, milyen élettartam probléma adódhat. Ha csak 1000 P/E-vel számolunk és azzal, hogy napi 50GB-ot írsz, és a 120-as lemezre is ~117TB-ot írhatsz, akkor az azt jelenti, hogy ~2400 napig fogod használni, azaz 6,5 évig. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy valószínűleg nem 50 giga fog rajta mozogni, illetve hogy az az 1000 valójában több. Nem nagyon látom, hogy élettartama hol lesz probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Tharkoul

    tag

    válasz Bodor #19275 üzenetére

    Tegnap is lefuttattam 8.1-en ccleaner után, 55-ről 62GB-ra hízott vissza a szabad terület. De biztos én vagyok az ügyetlen. :B

  • Tharkoul

    tag

    válasz hesszan #20026 üzenetére

    Ha élettartama (részben) attól függ, hogy hányszor írható újra egy meghajtó, hány ciklust visel el, akkor már csak logikailag is egyértelmű, hogy egy 64GB-os SSD lényegesen hamarabb fog elhasználódni, mint egy 120-as. 2011 óta használod, valószínűleg 2015-ig még ki is húzza, ez 4 év. Ha megduplázzuk, 8 év azért egy HDD-nél is igazán szép teljesítmény. Legalábbis szerintem nyolc esztendő alatt csak beszerez mindenki egy újat, mert hangosodik/lassul/elavul/van helyette sokkal jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Tharkoul

    tag

    Ideje töprengek azon, hogy mivel tehetném csendesebbé a gépet, de úgy tűnik, hogy ha már semmiképpen nem úszom meg 30e forint alatt, akkor igyekszem a legértelmesebb lehetőséggel játszani. A gépben az egyedüli zajforrás az a HDD (WD10EZEX), ami bár nem hangos, azért idegesítő, hogy egyedül annak van hangja. Kibékültem a számokkal, és úgy ítéltem meg, hogy elég ha veszek egy 250-es SSD-t a jelenlegi mellé, a régit meg megtartom a hosszabb ideig vendégeskedő adatoknak.

    A kérdés az, hogy 30e forint környékén (35 fölé tényleg nem szeretnék menni, mert még venni is kell majd egy külső racket a HDD-nek, és szeretném, ha nem sírna a pénztárcám, de ha azt mondjátok, hogy 40-ért van, ami sokkal jobb választás lenne, elgondolkodom azon is) melyik a legstrapabíróbb, ajánlott SSD. Sebesség annyira nagyon nem fontos, mert 120-as 840-esen vannak a főbb alkalmazások, így a lényeg az, hogy teljesen hangtalan legyen (ezért nem veszek egyszerűen csak egy green HDD-t). Szóval van-e olyan 250-256 GB-os SSD, ami bár lehet, hogy lassabb, mint az átlag, de mégis van garancia rá 73 TBW felett is. Vagy legalábbis biztos nem pusztul meg hamar. Intelek?

    [ Szerkesztve ]

  • Tharkoul

    tag

    válasz Bodor #24868 üzenetére

    Végigolvastam a linkelt posztot is, meg azt is, amit az álláspontodra írtál, de nem teljesen egyértelmű a mondanivalód vele. Azt tudom, hogy a 850 Pro csak azoknak kedvez, akik 10 évig tervezik megtartani az SSD-t, úgy, hogy nem lépik át a 73 TBW-t, függetlenül attól, hogy már 15x jobbakat kapni olcsóbban időközben, De mi a másik fele? Hogy gyakorlatilag bármelyik MLC NAND-os megvehető, úgyis bírni fogják évekig?

    Én csak abból indultam ki, hogy itt ajánlgatták az Intel 520-asát 120GB-os SSD-ként, hogy azért mégiscsak strapabíróbb, mint pl. a Samsung Evo, több ciklust visel el, hiába mindkettő MLC. Szóval gondoltam a 240-es 530-as szintén jobb választás, mint bármi más. De ezek szerint tökmindegy, vehetek akár Crucial M500-at is 28-ért az Intel 34e körüli ára helyett? (MX100-ból tényleg csak az mSATA ajánlott?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák